neviem ci to co robim je spravne :( KALORIE

Príspevok v téme: neviem ci to co robim je spravne :( KALORIE
lujza

ahojte. ak spapam denne do 900 kalorii (vacsinou o dost menej), tak by som mohla schudnut? jem pravidelne ale len malilinkate porcie..nazvala by som to "dobanim". napriklad dnes: ranajky-banan,musli obed-celozrnna zemlicka a cottage cheese a vecera-bebe keksiky..medzi tym nejake palicky grahamove..a aj som cvicila asi 45 minut aerobne cviky.. mohla by som schudnut? alebo zjem vela kalorii denne?

pusate

puma to je u každeho individualne.. napr ja primam tolko ako spolužiačka a ja priberám a ona nie:( každý má iný metabolizmus.. a z 1 pudingu sa pribrať nedá,ani ked ho denne ješ to by si ho musela zjesť ovela viacej..a 860kj nieje až tak moc-cca200kcal, taká nutela má na 100g až okolo 530kcal,čoje cca 2100kj

puma127

ahojtee..chcem sa opytat ze kolko KJ mam prijat aby sa mi hmotnost nezvisila??

este mam otazku:ked mam nejaku potravinu s velkym obsahom KJ ako napr.puding vanilkovy ma 860KJ a teraz to znamena ze ked si kazdy den dam ten jogurt mozem lahko pribrat?alebo kj je len to,aby som dostala energiu a nemoze sa to do mna nejak ulozit?

kleopatra798

chudnutie neni len o kaloriách, ale i osprávnom načasovaní jedla a hlavne o jeho zložení!!!!! Platí: najmenej jedno teplé jedlo denne!!!!
Tvoj jedálny lístok je ochudobnený a ovocie a zeleninu, a ryby a mäso, ak toto jedávaš často, resp. podobné jedlo každý deň. A práve tieto veci pri chudnutí pomáhajú.
Môj typ na jedálny lístok:
Raňájky:
celozrnný rožok ( 70g) cottage cheese, paradajka, paprika
ALEBO:
ococné musli (70g) mlieko polotučné(150ml)
jablko
Desiata:
jablko, ovocný polotučný jogurt
ALEBO:
za hrsť orieškov alebo semienok, mrkva
Obed:
chudé mäso(120g), ryža(zemiaky) - 90g
zeleninový šalát
ALEBO:
ryba (150g), zemiaky (100) zeleninový šalát
ALEBO:
cestoviny(100g), syr ( 50g), brokolica (60g) a zapiecť to
ALEBO:
cestoviny(100g) mak,
OLOVRANT:
ovocie alebo zelenina
Večera:
zeleninová polievka, jedna grahamová tyčinka( 50g)
2 večera:
pohár polotučného mlieka, banán
Plus denne 30 min rýchla chôdza, 30 drepov, 30 brušákov a dva krát týždenne napr hodina plávania, bycyklovania, behu......

pusate

lujza,jasné,že nerobíš správne ked rátaš kcal,nakoniec nebudeš môcť myslieť na nič iné len či si to zrátala správne,či ti to sedí do xkcal/deň,či ti to bude sedieť aj zajtra,pozajtre,a ked ťa to už omrzí,nebudeš vedieť prestať,stále to budeš mať v hlave,ked zbadáš jedlo hned si predstavíš iba tie kcal,je to otrasné...tak by som sa tých myšlienok na kcal chcela zbasviť-vymazať si to z pamäte,ale to nejde,preklínam deň,ked som s tým začala a 3roky neskončila:-(..

vidrka

misek...papať môžeš všetko. Jasné okrem vyprážaných a mastných jedál...ale stravuj sa tak ako by si chcela aj po schudnutí, aby sa ti to nevrátilo...a 9000kj je normalne a 7000aby si schudla...a ak cvičíš pravidelne tak tu čokoladku musiš :o))) ale kvalitnú...aspon 60%

misek

teras som zacala chudnut a sa chcem sa spytat ze ci mosem obcas ziest aj nejaku cokoladku alebo nieco....a ze co by som tak asik mohla jest a co nie.....dakujem za radu....cvicim skoro kazdy den....

rockerka

Jes malo! Tebe treba varene jedlo aspon 1krat do dna! Inac budes mat vredy. AA mas zjest okolo1500kalorii- 5000 kilojoulou. Inac sa dozenies ku anorexii

leenana

STOOOOOOOOOOOOOOOP DIETAAAAAAAAAAAAAAAAAM......ZIADNA DIETA NIEJE DOBRA.......KED NECVICIS NESCHUDNES,,,,JA SOM BACULKA JA VIEM A AJ SI TO PRIZNAM....ALE ZIADNU DIETU SOM NIKDY NEDRZALA HOCI BOLI DNI ....KED YOSM JEDLA LEN OVOCIE..ALE TO BOLI LEN TAKE ANTIOXIDACNE DNI.......ALE TREBA CVICIT A CVICIT :ˇ)....JA SOM NEDRZALA ZIADNU DIETU...A JEDLA SOM AJ O 22:30 SLANINU....ALE TYM ZE SOM BOLA PRED TYM NA KOLIESKOVYCH HODINACH A DENNEE SOM TAK PRESLA MIN 6KM...A AJ NA BICYKLI SME S KAMOSKOU CHODILI A DENNE MIN 8 KM...TAK SOM TO VSETKO STRAVILA...JA SOM, SA NEMOHLA DOSTAT K ZIADNEMU POHYBU AKO VELA BACULATYCH DIEVCAT....SOM BOLA LENIVA A TAK...ALE TERAZ KED SOM ZACALA SPORTOVTA A UZ SPORTUJEM SKORO 2 MESIACE...TAK SOM SI NA TO ZVYKLA...A KED JEDEN DEN VYNECHAM SPORT TAK POOTM MAM NORMALNE AZ NA SRDCI NEPRIJEMNY POCIT.....NA SPORT SI TREBA ZVYKNUT..NIEKEDY SOM HRALLA AJ HADZANU A AJ AKTIVNE...HADZANU SOM SPAJALA S FUTBALOM VYBIJANOU A VOLEJBALOM..ALE AJ TAK KEDZE JA MAM POSTAVU ZDEDENU...TAK LAHKO NESCHIDNEM A ANI SOM NESCHUDLA....JA SOM CELA VELMI SCHUDNUT ZO STEHIEN A NIKDY SA MI TO NEPODARILO A ANI ZIADNOU DIETOU...ALE CVICENIM SA DA VSETKO..A NAJME TAKYM VYKONOSTNYM....LEN DAJTE POZOR ABY TO BOLO SKORO KAZDY DEN :)A TO VAM ZARUCI AJ DOBRU NALADU A AJ DOBRU POSTAVU :)