KOZNY PROBLEM- poradi mi niekto?

Príspevok v téme: KOZNY PROBLEM- poradi mi niekto?
alfa

Asi pred mesiacom som mala nejaku hroznu alergiu. Mala som krk a dekold cely cerveny, suchy a supinaty a hrozne to stipalo a svrbelo,neskor aj mokvalo. Potom sa to rozsirilo aj na tvar a okolo oci a tvar mi cela spuchla. Nasadili mi stereoidy a zmizlo to. Teraz sa mi zacali objavovat na kozi v oblasti slabin, na pohlavnych organoch, pod pazuchami, v pupku a okolo, na vnutornej strane laktov a medzi prstami na rukach cervene zapalene flaky, koza sa supe a mierne to svrbi. A okolo su male vyrazticky. Neviem co to moze byt, ale na Vase rady som si nakupila pripravky vhodne na liecenie koze. A to MSM, KOLOIDNE STRIEBRO, KOKOSOVY OLEJ, TEKUTE Ecko, ALOE VERA (dzus) TEA TREE OIL, GRAPEFRUID...A teraz by som potrebovala radu, co to moze byt na tej kozi, a ako mam skombinovat tieto pripravky aby som to nejak neprehnala. Za prispevky velmi pekne dakujem.

Ivka 1

Ahoj Alfa, tak to je fajn,že si sa mi ozvala. V pitnom režime pokračuj ďalej,
celkom dobre si sa rozbehla.Chlorellu pridaj k aloe podľa odporúčaného dávkovania na letáčiku.Z toho ekzému neubúda ani trošku ? Je to stále v takej forme ako to bolo alebo sa to ešte rozšírilo?

alfa

Ahoj Ivka 1. Je sobota, tak sa hlasim ako dodrzujem pitny rezim. Takze kazdy den vypijem jednu 2litrovu flasu vody, plus asi tri stvordecove pohare bylinkoveho caju. To je viac ako tri litre a stale som smednejsia, zachvilu budem potrebovat aspon 5 litrov :) Pocitujem cistiace ucinky tych zazrakov co som si nakupila. A to tak ze sa mi na kozi zjavuju rozne skvrnky a vyrazky a svrbia ma tie exemy. Asi vylucovanie toxinov z tela. Dufam ze nebudem taka ´krasna´chodit prilis dlho. Chcem sa spytat...mozem naraz uzivat chlorellu aj aloe vera? A mozu sa zut pri protiplesnovej diete zuvacky bez cukru?

RNG

Ziadny iny antimikrobialny nepotrebujes,
Na cistenie pecene som viackrat spomenul 1/2 davku protokolu dr. Berksona. Plny protokol:
900 mg sylimarin(z ostropestreca=bodliaku marianskeho)
600 mg alfa lipoicka kyselina
400 mcg selenu(selenove kvasnice)

alfa

takze to aloe mozem uzivat spolu s tou sladkovodnou riasou? A co je najlepsie na posilnenie pecene. A potrbujem aj nejake antimykoticke lieky ked budem uzivet aloe aj riasu aj striebro?

RNG

Aloe sa definitivne s nicim nebije.
Koloidne striebro je silne antimikrobialne(tj antibakterialne, antiviralne, antimykoplazmicke, antimykoticke)

RNG

Cajovnikovy olej je essential olej, take treba vsetky riedit minimum 10 ku jednej s inymi olejami, inac su drazdive.
MSM je zdroj siry a zaroven silne polarne rozpustidlo, takze rozpusta rozne latky v tele a zvysi ich hladinu v krvi, cim sa zvysi aj ich vylucovanie mocom, zlcou ale aj kozou. Takze ked mas problemy s kozou, pockal by som nejaky cas s pouzivanim MSM.

Rozne "zelene" latky su na kozu cistiace, vcitane chlorelly, spiruliny, kelpu, jacmennej a raznej travy(barley grass).
Prakticky vsetky doplnky stravy sa daju kombinovat, okrem brania antimikrobialnych a probiotik naraz.
Tam musis dast niekolko hodin pauzu, inac antimikrobialne znicia probiotika este v zaludku.

moje

No ja by som sa tiez priklonila k tomu nazoru, lebo keby si do toho natieras este aj olej z australskeho cajovnika, tak uz neviem a inak pozor na ten olej, on je velmi dobry, ale silny!!! Ja mudra som si ho potierala na vyrazky a dostala som z toho perioralnu dermatitidu, ktorej sa teraz neviem zbavit:((

Ivka 1

Veď to som Ti práve písala,že aby si nemiešala jedno cez druhé. Skús s canestenom vydržať aspoň tri dni.Produktov si si nakúpila tiež hromadu.Užívaj teraz aloe + koloidné
striebro a natieraj sa canestenom.Nemiešaj,lebo nebudeš vedieť,čo Ti vlastne pomáha.

moje

Len pozor na toto kombinovanie, neviem, ci je to dobry napad, niektore kozne ochorenia su take, ze cim menej pozornosti im venujes, tym je to lepsie, ja mam tiez taku a keby kombinujem tolko veci co ty, tak neviem uz ako vyzeram, najlepsie by bolo ustalit sa. To co uzivas vnutorne nevadi, ale netreba si to potierat kazdu chvilku inym produktom podla mna.Inak co ti na to povedal lekar?