Psychicke ochorenia-anketa

Príspevok v téme: Psychicke ochorenia-anketa
leli

Ahojte vsetci,
chcem sa vas opytat ako vnimate ludi ktory ochoreli na nejaku psych.chorobu, ci depresia, panicka porucha, soc.fobia a pod. Aky mate nazor na lieky ktorymi sa tieto choroby liecia, teda antidepresiva, psychofarmaka...lebo bez nich to mnoho krat nejde,
jednoducho ci akceptujete ze aj taketo poruchy existuju a ze ci ludi s tymito poruchami beriete uplne normalne alebo mate predsudky...celkovo to chcem komplexne zhodnotit, tak kazdy prosim vas vyjadrite svoj nazor, dakujem!

zabka

podla mna sme vsetci rovnaky,kazdy ma nieco o com iny nevedia a je vela psych.chorob a podla mna treba pomoct,lebo nikto nevie ako dopadne

monika 19

je to strašne ked človek odvrhne niekoho len preto že ma neaku psychickú chorobu ved su to ludia ako mi alebo ako vy. Ja mám sociálnu fóbiu a moje okolie to nevie pretože sa obávam toho že ak im to poviem pohlad na mna by sa zmenil že by som mohla prísť aj o to malo priatelov čo mám. V triede ked som chodila do školy sme mali jedno dievča ktoré malo depresiu a bola aj na psychiatrii no poviem vam okrem nás troch alebo štyroch ludi sa na nu ostatný pozerali ako keby bola bez ruky alebo nohy. Bolo mi z toho nanič. Nie je mi jasne prečo z toho ludia robia taku dramu. Ale jedno viem isto že akeby niekto v mojom okolý mal neaku psychickú chorobu snažila by som sa mu pomôcť určite by som ho neodvrhla alebo neodhodila ako špinavu handru. Veď nie je na to dôvod. TAK SA LUDIA UŽ PROSIM VAS ZOBUDTE !!!!!

lukačová

Ja sama som z toho smutná že ľudia také veci práveže vôbec nechápu a niekedy sú ešte aj zákerný.Mám 3,5 ročného syna a je hyperaktívny.No okolie to vôbec netoleruje skôr naopak dajú nám vediet aj susedia že čo s ním robím !!!! že tak reve večer čo nespí!Ta nudíme sa.Chudáčik nevie spať tak plače a čo budem susedom vysvetlovať na 100 krát aj tak to nechcú chápať.

agina

No ja osobne by som sa bala, ze ked sa nam narodia deti, tiez by trpeli nejakou takouto chorobou.Je to krute, ale takeho partnera by som nechcela.

eia

ja som mala priatela ktory mal OCD teda obcesivno kompulzivnu poruchu, povedal na zaciatku ako sme spolu zacali chodit. Nebrala som to ako nieco co by malo byt dovodom na rozchod, skor naopak sme si pomahali. Nemyslim ze by to mohla byt prekazka. Bral aj lieky.

mrtva vcela

no, sama som mala problemy s depresiami, ale nemusela som brat lieky. ani by som nebrala. bola som velmi proti, ale len z toho dovodu, ze som nechcela nieco liecit liekmi, ked som vedela, ze to musim vyriesit v sebe. inak mam kamaratku, ktora berie lieky na paranoidnu schyzofreniu a nevidim dovod, preco by som ju mala mat menej rada, alebo mat voci nej predsudky. videla som, ako bola na dne ked trpela tou chorobou a teraz je skoro v pohode. takze vdaka za lieky. vela takychto ochoreni je sposobenych problemami v mozgu a nie v psychyke cloveka. a partnera by som prijala, pokial by nemal nejake ja neviem, napr. vybuchy agresivity, alebo podobne, lebo to by som sa asi bala. ale to vsetko zavisi od konkretneho cloveka a ako pristupuje k svojej chorobe.

leli

a ci by ste s takouto chorobou prijali aj svojho partnera keby ste sa s nim zoznamili...a potom by vam o nej povedal