Upratovanie v obytnom dome

Príspevok v téme: Upratovanie v obytnom dome
Ako2Katastrofa

Aky mate system pri upratovani v obytnom dome? Zaujima ma upratovanie spolocnych priestorov - viditelne spolocne priestory, teda chodby a schodistia a potom neviditelne spolocne priestory, pivnice atd.
Ako uzivate spolocne priestory, ako ste sa dohodli?
U nas jedni uzivaju a jedni uopratuju. Ti, co uzivaju neupratuju. Upratovanie je na tych, co neuzivaju.Cize:neupratuje sa...Co hovori zakon?Poradte, prosim,pomozte.
Zn.Dohoda nemozna.

Aikido

Tak v tomto pripade naozaj neviem, kde a na koho sa obratit a ci vobec je nejako upratovanie spolocnych priestorov pravne vymozitelne, ked ochota na druhej strane je prakticky neexistujuca.

Ako2Katastrofa

Dohoda nemozna - to su take susedske vztahy. Kolkym ludom to vadi? Niektori v bytoch ani nebyvaju, alebo byty prenajali. Tym na tomto nezalezi. Dalsi su od rana do noci v praci a ked pridu z prace nastupuje alkoholova sichta...takyto nieze spolocne priestory v pivnici nepotrebuju, ale ani vlastne pivnice! Su tu ludia, ktori vo svojej vlastnej pivnici neboli cele roky.neuveritelne?coby, skutocnost.Dalsi chcu mat pokoj a tak nemaju nazor alebo maju taky nazor ze im je dobre a su spokojni-maju svoje zahrady,chalupy kam chosievaju. Nejaku pivnicu nepotrebuju. Preto je to vsetko takto. co su to za vztahy susedske, ked si niekto spravi z toho druheho upratovacku? On vam to nepovie, ale sprava sa tak. Cele roky.jednoducho vie, ze na neho neexistuje nijaka "paka".

Aikido

No tak ale na toto by sa uz dala pouzit nejaka vyhlaska. Napriklad poziarne nebezpecenstvo. Lebo nikdy nevies, staci jedna vyliala flasa nejake horlaviny a nestastie je na svete. U nas v baraku napr mame striktny zakaz skladovat veci na medzichodbach, Aj pre toto, ale napr aj pre to, aby v pripade vypadnutych vytahov mohli sanitaci zniest pacienta po schodoch a mali lepsiu manipulaciu.
To je vas tak malo, ze dohoda nemozna? Alebo kolkym ludom to vadi? Ved ak ste v prevahe, niecim sa to riesit urcite da, ale to neviem ci ti tu niekto napise konkretny navod.. Predpokladam, ze mate take pivnice, ze 2-3 domacnosti sa delia o jeden priestor. Tak potom by som to riesila s konkretnymi ludmi. No a prach v pivnici.. v zasade nikto ti nebrani pozmetat ho (vysavac tam asi nezapojis), ale chapem ta, ze ide o princip.

Ako2Katastrofa

U nas su dva problemy. Jeden problem to su chodby a schody. Kedzze toto je vseobecne pristupne, tak to je ako-tak upratane. Ale potom je druhy horsi problem a to spolocne priestory v pivnici a tu je to v katastrofalnom stave.Urciti ludia si tam urobili svoje sklady odpadu (pouzity stavebny odpad,a vselijake stare haraburdie tam maju) a neni s nimi rec. obsadili vsetko,lebo to je vraj vsetko ich priestor,ale co je horsie 20rokov tam nebolo pozametane napriklad.Nepovazuju to za potrebne,ze tym otravuju druhych to im nevadi.

0v4cka

ja som tiez v zivote neupratoval spocne priestory tusim tam bola vzdy upratovacka. ak by na to niekto kaslal tak by som to tiez urcite nerobil.

Aikido

My mame upratovacku. Aj vsade, kde som doteraz byvala, bola upratovacka. Nepoznam uz jediny panelak, kde sa delia sluzby, prave preto, lebo vzdy sa najde niekto kto na to zvysoka kasle.
Skus sa popytat domovnika, ci nam tym uvazoval. Ci by sa to nedalo nejak zaplatit, preratat na vsetky domacnosti, Ak je vas vela, na rodinu to vyjde málinko. Ved to nemusi byt ani sluzba, staci najat starsiu pani alebo studentku, co raz za tyzden alebo obtyzden zbehne schody, chodby, vytah.