Odpor k svokre

Príspevok v téme: Odpor k svokre
lavender1

Som vydatá, po svadbe sme s mužom bývali u svokrovcov. Svokra sa ale ku mne správala ako k handre, denne na mňa kričala pre hlúposti, urážala ma a bola ku mne sprostá. Nadávala na mňa a na moju rodinu, hoci som sa snažila jej vo všetkom pomáhať. Všetko bolo podľa nej nanič. Mám epilepsiu a toto jej správanie mi v tehotenstve spôsobilo epileptické záchvaty. Veľmi mi ublížila a dnes mám k nej odpor.
Svokor je úplne super, je spravodlivý a dobrý človek. Žijú s nimi aj mužov brat so ženou.
Teraz už bývame sami, aj s dcérkou. Svokra sa samozrejme k malej tlačí a dokonca aj k nám domov. Problém je v tom, že ak sa blížia rodinné oslavy, kedy máme ísť ako rodina aj k nej, mám úplný odpor tam ísť, lebo svokru nechcem ani vidieť. Viem, že ostatní členovia rodiny, ktorí s ňou žijú za to nemôžu, no je to silnejšie ako ja. Manžel sa v tomto správa ako mŕtvy chrobák, nikdy matke predo mnou nepovedal aby s tým prestala a nebuzerovala ma za všetko.
Vie, že jeho matku za to všetko neznášam ale keď poviem, že k jeho rodičom nejdem odvrkne len rob čo chceš, ostaň doma sama a ide aj s malou.

Čo mám robiť? Neviem sa tváriť že sa nič nestalo a mrzí ma že manžel ma nechápe. Nechcem sa s mužom pre ňu hádať. Poraďte prosím

lavender1

Keď sa začal celý ten cirkus u svokry, manžel povedal že si to máme vyriešiť samé, že nechce robiť rozhodcu. Ja som to skúšala vyriešiť, ale svokra sa ukázala ako ješitná ženská bez charakteru, tak som denne ráno z ich domu odchádzala a večer sa vracala, aby som nemusela znášať jej buzeráciu. (čo manželovi vadilo). Epi záchvaty som mala aj tehotná a bolo jej jedno že ubližuje aj bábätku. Dcérka chvala Bohu nemá žiadne následky, ale mne sa hnusí ako sa teraz svokra k nej tlačí..veď keď som ju mala pod srdcom, bola jej ukradnutá.
Viem, nemôžeme byť takto navždy, mňa to už teraz ničí, ale ako fungovať? Namiesto "vitaj dievča do rodiny" som dostala len urážky a buzeráciu a teraz keď máme ísť k švagrovcom, stále na ňu narážam. Je mi z toho na grc

sachovanka

Najprv by som si to vyriesila s muzom, ci to on vobec vidi, ze vy ste partneri, mala by si byt na prvom mieste ale nevie sa ta zastat pred vlastnou mamou, ci uz je to preto, ze je mu to jedno alebo iba nechce prilievat olej do ohna, nemal by to nechavat len tak a potom si spolocne sadnu so svokrou a dat jej na javo, ze ta to uraza a nemenis tam chodit a stretavat s nou ak v tom bude pokracovat

jurajho

na ferovku by som sa porozpraval so svokrou. normalne len medzi styrmi ocami, spytat sa aky ma s tebou problem, ked tak jej nejake nedorozumenia vysvetlit a povedat jej o tvojich problemoch s nou. taketo veci su vycerpavajuce, nemozete tak byt navzdy

Aikido

Myslim ze tvoj muz si slepo obhajuje matku, ale tebe ako matke vasho dietata neprejavuje dostatocny respekt. Zial, vela muzov je takych a muzske ego je nekonecne, takze podporu na jeho strane by som neocakavala.
Ak chce ist s malou na oslavu, nech ide, ja by som nesla (ak teda doverujes jemu aj svokre natolko ze sa tam dieta bude citit dobre). ved nemas povinnost tam ist, ale zase dieta by malo vidiet aj babku. Co sa tyka stykov s ostatnou rodinou, pozvi ich ku sebe alebo sa stretnite na neutralnej pode, napr v kaviarni.
Sucitim stebou, tiez mam v rodine ludi ktoych najvacsim konickom je inym ublizovat a komandovat ich. Je to naozaj tazke, zit s takymi ludmi a este sa prehlasovat za rodinu.

No veď toto, keby som vedela dopredu..Chodili sme spolu niečo cez 3 roky a všetok ten cirkus mi začala robiť až po svadbe, keď sme žili pod jednou strechou...Možno to bola z jej strany nejaká primitívna ochrana vlastného priestoru, lebo mala len synov a ženu v dome nevedela zniesť, ale ja som jej nič zlé neurobila.
Vadí mi, že muž pri mne nestojí, chová sa akoby som ja ubližovala jej. Chcem mať kontakt aj s ostatnou rodinou, ale ona mi vadí. Ak k nim pôjdem, mám ju ignorovať?

lavender1

No veď toto, keby som vedela dopredu..Chodili sme spolu niečo cez 3 roky a všetok ten cirkus mi začala robiť až po svadbe, keď sme žili pod jednou strechou...Možno to bola z jej strany nejaká primitívna ochrana vlastného priestoru, lebo mala len synov a ženu v dome nevedela zniesť, ale ja som jej nič zlé neurobila.
Vadí mi, že muž pri mne nestojí, chová sa akoby som ja ubližovala jej. Chcem mať kontakt aj s ostatnou rodinou, ale ona mi vadí. Ak k nim pôjdem, mám ju ignorovať?

Nestretavka

Vsak on ta nenuti,pochuti mu to nie je,ale nepises,zeby ti to vycital.obcas sa premoz a vacsinu casu si rob po svojom a nestretavaj a s nou,ked ti to robi zle na zdravie. Inak jednou z prvych veci vo vztahu je vsimanie si partnerovych rodicov. Mama mojho ex je tiez otrasna svokra,ale to sa pomaly zacalo prejavovat,nestihla dojst do takeho tazkeho stadia,prekukla som ju...tiez by som mala peklo.