ako dozrieť pre vzťah

Príspevok v téme: ako dozrieť pre vzťah
eliminaja

Ahojte asi trochu divná otázka...ale sú tu ľudia ktorí si prešli viacerými rozchodmi a napokon našli dobrého partnera? čo vám pomohlo?
Ide o to že mi to so vzťahmi nevyšlo už viackárt...a každý vraví o sebadôvere a sebavedomí a iných veciach...ale ja stále neveiem, zakaždým iden do nového vzťahu s tým že už viac neurobím staré chyby budem lepšia zrelšia..a napokon ten istý scenár, napriek tomu že veľmi chcem dotiťahnuť veci do úspešného konca...
Skúšam aj psychologa..ale stále som v tom stratená..je to asi divná otázka ale napadlo ma napsíať...

eliminaja

dakujem vám za príspevky..no čo sa toho typu mužov týka mala som práveže myslím dobrého chalana, skôr takého dobráčiska..čo mal nižšie sebavedomie a bol ku mne veľmi dobrý...len ja som to dobro iba príjmala a ked sa potom karta obrátila.nevedela som mu dať čo mi dával a dopadlo to zle....toto ma trápi že viem aká by som mala byť čo nerobiť..ale príde kríza stresové situácie ťažké veci a ja zblbnem a jedna somarina za druhou..začnem partnera zraňovať hovoriť mu hrozné veci..potom z toho upadám do výčitiek úzkosť až to napokon skončí..v bežných medziľudských vzťahoch ani s kamoškami sa takto nesprávam..a príde vzťah a bum bác..začnem sabotovať a ničiť :( a zároveň ničiť seba...a nechápem prečo to robím ked vlastne nechcem

rypak

Nemyslim si,ze "dobracisko" bude dobrym partnerom. Muz ma byt vodca, a nie aby ho zena dirigovala. Taky bude vhodny jedine pre taku zenu, ktora ho bude chciet mat pod kontrolou,cize zenu tiez s malym sebavedomym. Mate uplne zly na nazor na to aky ma byt muz.

Olivero

Ahoj Eliminaja,

Ako dozrieť na vzťah? Čo je to za otázku, prosím ťa. Každý z nás je iný a máme od svojho života iné očakávania. Problém je, ako bolo už spomenuté aj nižšie, iba vo výbere správneho partnera.

Ako ti dať radu?
Urob si brainstorming - ale taký poriadny, nikam sa proste pri spisovaní neponáhľaj... Sadni za stôl a začni spisovať vlastnosti, ktoré chceš, aby tá osoba mala, taktiež vlastnosti, ktoré nechceš a tak ďalej...
Potom porozmýšľaj nad miestami, kam takíto ľudia chodia..
Určite sa nikam s výberom neuponáhľaj, daj všetkému čas a jednoznačne vykašli sa na prvý dojem - daj chlapovi možnosť spoznať ho viac. Nikdy nevieš, prečo komunikuje a správa sa inak.. veď možno je to práve tá osoba, na ktorú si čakala celý život..
Ďalej výzor - skús niečo nové, kľudne nech je aj nižší, chudý či pri sebe; daj čas sebe ako aj jemu...

čiže vieš čo chceš, kde ho nájsť a čomu sa vyhnúť

uuleuskauu

Hlavna chyba, ktoru zena robi, je nespravny vyber partnera, ktory moze uzko suvisiet s tym, ze ju pritajuju nevhodne typy muzov (namyslenci s prehnane vysokym egom) a nevsimavo reaguje na vhodne typy muzov (sive mysky s nizsim sebavedomim, s priemernym vyzorom), dalej s neschopnostou odhadnut dobre cloveka na prvy dojem, ale aj s nedostatkom casu najprv sa spoznavat a az potom dostat otazku od chlapa, ci ma zaujem o vztah. Doba je rychla a ziaden chlap nebude cele mesiace, roky cakat na ANO alebo NIE od zeny, s ktorou chce vztah. Ta odpoved musi prist uz na prvom, druhom rande a zena je zatlacena do kuta a musi z nej vyliezt ta odpoved. Odpovie ANO aj niekomu, koho vobec nepozna a vidi ho prvykraz v zivote, ze vsak pocas chodenia sa spozname... A to je dost problem. Stastie maju zeny, ktore dokazu odhadnut cloveka podla prveho dojmu a presne vedia, co chcu a aj, co nechcu (ze napriklad namyslenca nechcu). A mnohe tuto schopnost nemaju, tak maju smolu. Dobrym partnerom pre zenu moze byt skromny (myslim opak namysleneho) clovek. Taky krotky baránok, prisposobivy dobracisko, ktory je ochotny pre zenu vela urobit, vo vela veciach sa podriadit, skrátka taký podpapucový. Uplne zlym partnerom pravdepodobne bude nafukany, namysleny sebec, ktory v nicom nevyhovie, neprisposobi sa a sam vyzaduje, aby sa zena prisposobovala jemu, skakala ako on piska a plnila jeho prikazy. Ked zena najde takeho, tak zo zaciatku je navelko, ze kamosky jej zavidia krasavca s tehlickami na bruchu, uspesneho a sebavedomeho a dobre zarabajuceho, co ju aj dost tesi, ale po case precitne a pochopi, ze je len sluzka, ktora sa mu vzdy a vo vsetkom podriaduje, dost ju to nici a ubija psychicky, plus s namyslenostou chlapa ruka v ruke ide aj ponizovanie partnerky, jej podcenovanie a davanie jej najavo, ze ona je len CISLO 2 v ich vztahu, ze musi drzat hubu a krok z coho by do budocnosti logicky vyplynulo ponizovanie partnerky pred detmi a tam uz by to bolo este horsie.... takze jedneho dna si zena povie DOST!!! Chce si zit po svojom, navratit si stratene sebavedomie, ktore stratila PRI NOM a rozhodne sa SPRAVNE pre ROZCHOD. No pokial ju take typy pritahuju, tak po stastnej faze single zivota si znovu najde takeho isteho. Musi zmenit priority a hladat skromneho a prisposobiveho romantickeho dobraciska. Lebo len s takym moze byt stastna. A ked najde takeho, tak stastna aj bude, hoci to aj nebude krasavec najvyssieho stupna,, hoci to aj nebude muz s tromi VS skolami a s vysoko nadpriemernym zarobkom. Hoci to aj nebude taky, ktoreho jej budu kamaratky zavidiet, ale len priemerny SIVY MYSIACIK, na ktoreho budu kamaratky prstom ukazovat, posmesne sa chichunajuc, ci nema na lepsieho, ale zena by si mala uvedomit, ze NIE NAZOR KAMOSIEK NA JEJ PARTNERA je zarukou stastneho vztahu. Zarukou stastneho vztahu je nieco ine, uz vyssie uvedene. Strucne: radsej SKROMNY ako namysleny, radsej SCHOPNY SI ZENU VAZIT ako ju ponizovat, radsej BYT PRISPOSOBIVY A ROBIT KOMPROMISY ako zadavat zene rozkazy ako general na vonje, plus pridat preplesk, ked neposluchne, radsej SA ASPON HODINU DENNE HRAT S DETMI ako zvysujuc si ego studovanim stvrtej vysokej skoly dialkovo a tym padom celu starostlivost o deti hadzat len na zenu, neschopny pochopit, ze si aj ona musi niekedy od nich vydychnut, radsej PRMERERNY VYZOR (s dodrziavanim hygienickych navykov pravdaze) ako vyzor vysoko nadpriemerneho krasavca - alfasamca.
Ak uz ale ozaj ide o zenu neschopnu odhadnut cloveka na prvy dojem, nech skusi aspon odhadnut namyslenost a vysoke ego, prehnane vysoke sebavedomie u partnera a aspon len TAKEMU NECH SA VYHNE (teda odpovedat NIE na prvom rande - na druhe nema zmysel ani ist..). Vela stastia, snad padne moja rada na urodnu podu :) Drzim palce, fakt...

orol1

mozno to len nebol ten pravy.
zas nebudes predstierat, ze si niekto iny, bezproblemovy, stastny. hoci ucit sa byt pozitivny je fajn ale pre teba samotnu.

eliminaja

Ahojte dakujem za vaše príspevky..ide o to že som dosť negatívna, málo si verím a často sa vo vzťahu sťažujem..myslím že viem pre ktoré svoje chyby ničím vzťahy a po každom vzťahu sa trápim vyčítam si veci a sypem popol na hlavu že sa "určite polepší" ale príde nový vzťah..počiatočné stretávanie super..a prídu prvé problémy stres a upadnem do citovej nevyrovnanosti úzkosti, zaťažujem partnerov svojimi problémami vo veľmi veľkej miere...a vtedy to žačne krachovať...som zúfalá zo seba v zmysle že to neviem prelomiť....a hoci mi ej to ľúto aj trpím po rozchode robím vkuse tú istú chybu...

Ellizabeth

Podla mna je klucova zodpovednost pre vyzretost na vztah. V prvom rade byt schopny zodpovednosti za seba, svoj zivot, vediet sa postarat o seba a potom je schopny byt zodpovedny aj za toho druheho.
Clovek sa stava navzdy zodpovedny za to, co si k sebe priputa.
Kedysi bola zodpovednost jednou z najvyssich hodnot, ktoru stepovali rodicia svojim detom. Dievcatam, aby spali, len s tym muzom, ktoreho si vedia predstavit ako otca svojich deti a otcovia vstepovali svojim synom zodpovednost, mysliet na ochranu a ak uz splodi dieta, je zodpovedny postarat sa o svoju rodinu. To malo dopad na dalsie veci v jeho zivote, napr. postavit sa problemom, riesit ich, neutekat od nich a dalsi dopad na zivoty vsetkych, s ktorymi bol vo vztahu, ci v kontakte. Rovnako u zien. Pokial nie je zodpovedny, schopny byt zodpovedny sam za seba, aky vztah je schopny, ci skor neschopny, vytvorit?