Mandle - nechat si alebo nie??

wanesa

mne vyberali mandle pred 6 dnami.boleli akurat tie injekcie do hrdla ale potom sa to dalo az take velke bolesti som nemala a ani nemam. beriem samozrejme lieky proti bolesti ale cakala som nieco horsie. a s tym jedenim to tiez nie je az take hrozne. da sa to prezit s krupicou, polievkou, .... len treba vela pit, denne asi 2-3 litre. potom sa to rychlejsie hoji. pred vybratim mandli som mala tristvrte roka kazdy den zvysenu teplotu, bolesti zapastia a ine problemy a teraz.. stratila sa teplota ...pomaly prechadza vsetko. 2 tyzdne si treba "pretrpiet" a oplati sa to !!

sonka

anka
no áno, ak sa dá urobiť zákrok bez narkózy, tak je to podľa mňa lepšie a lekkári tiež dávajú narkkózu už keď inak sa nedá.

anka

pre barbinku.zvracia sa po zákroku len vtedy,ak tesne po nom prehltne viac krvi,tá sa ma vyplúvat von,nemá to nič spoločné či bol zákrok v nárkoze,alebo nie.

sonka

barbinka
aha, tak už mi to je jasné, nejak mi to nešlo do hlavy. Ale mne mandle vybrali lokálne a nevraciala som, takže je to u každého inak. Ale tak som rada, že mňa nemuseli uspať, jednak aj pre to, že som chcela vidieť ako to robia, som jednoducho aktívny človek.

sonka

nech
a ešte koľko to trvá, tak to presne neviem, ale dlho nie, je to pre lekárov pomerne kraký a jednoduhší zákarok ako niektoré iné zákroky

sonka

nech
určite nie je vhodné piť alkohol, ten rany nezahojí, práve naopak a ptom je tam ešte kvantum ďalšňich jedál, kt. nemožno jesť a len zopár, kt. možno jesť, ale veď čo človek neurobí pre zdravie, hlavne ak ho ,má na 1. mieste, no nie?

barbinka

sonka: tak ja ti to vysvetlím. niekoho proste uspať musia, lebo majú moc dráždivé hrdlo, takže preto. a keď ťa uspia, urobia ti to poriadne, čiže nie je už riziko, že ti tie mandle zle odrezali a že ti o rok jedna dorastie. a taktiež ti to môžu lepšie zaceliť, čiže aj riziko rozkrvácania je tu menšie. a ešte ďalšia vec, po zákroku som nevracala na rozdiel od ostatných dievčat, ktorým mandle brali lokálne.