Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

S výhradou svedomia

Príspevok v téme: S výhradou svedomia
mikulas novota

Rieši povinné zdravotné poistenie skutočnú ochranu zdravia ?
Určite nie. Je všeobecne známe, že zdravý životný štýl a životospráva, ako obraz zdravej vnútornej kultúry sú najlepšou primárnou prevenciou voči chorobám a ochranou zdravia, čo povinné zdravotné poistenie ako prostriedok ochrany nezabezpečuje.
Naopak, finančne zabezpečuje len aplikácie úplnej závislosti na sekundárnom zdravotnom servise (spornú - pasívnu primárnu prevenciu očkovaním nemôžem zahrnúť medzi aplikácie aktívneho zdravého životného štýlu). Navyše, stratégia povinného zdravotného poistenia vyhovuje komerčným záujmom farmaceutického priemyslu, ktorý zneužíva vedľajšie účinky farmák (závislosť, mutagénnosť, imunodeficitnosť a zábudlivosť podmienených obranných reflexov) pre tvorbu ešte zdravotne závislejšej a chorľavejšej populácie. Všetky "liečivá" majú svoj škodlivý vedľajší účinok, ktorých aplikácie sú v rozpore s čl.40 Ústavy SR, pretože zdraviu škodia, škodia obranným reflexom aj genofondu človeka. Ústava SR uvedené škody na zdraví netoleruje. Z uvedeného škodlivého hľadiska všetky farmaceutické aplikácie by mali byť vylúčené z aplikačných prostriedkov "balíka" hradeného zdravotnými poisťovňami. Tým, že vedľajšími účinkami škodlivé aplikácie zdravotné poisťovne uhrádzajú, zvýhodňuje sa tým ich výber u neznalejších pacientov z možností možnej ochrany zdravia aj inak - bez vedľajších škodlivých účinkov. Uvedeným spôsobom sa nabáda k ublíženiu na zdraví, namiesto toho, aby sa pacientovi ponúkla neškodlivá možnosť aktívnejšieho zdravého životného štýlu (Príklad: namiesto analgetík proti bolesti hlavy je účinnejším a rýchlejším prostriedkom zvýšená fyzická záťaž).
Zdravotné poisťovne by mali byť skôr "riešené" z hľadiska všeobecného ohrozenia zdravia ľudskej populácie, mala by sa zrušiť povinnosť poistenia a tým umožniť zdravotným poisťovňam uhrádzať populárnejšie aj účinnejšie aplikácie primárnej prevencie na úkor sekundárneho zdravotného servisu (športové školy, telovýchovné aplikácie, horské aktívne pobyty a pod.).
Doterajšie zdravotné poistenie je skôr nasmerované proti ochrane zdravia a s humánnosťou nemá nič spoločné, lebo zneužíva neznalosť vedľajších účinkov liečebných aplikácií u pacientov aj nedostatočnú vnútornú kultúru pacientov z hľadiska možného výberu účinnejších neškodných aplikácií.
Terajšie zdravotné poistenie má svojím charakterom bližšie k výpalníctvu: plaťte zdravotné poistenie a my vám zabezpečíme ochranu zdravia - samozrejme s vedľajšími škodlivými účinkami.
Nepodieľame sa pravidelnou finančnou podporou zdravotného poistenia na trestnom čine spoluúčasti všeobecného ohrozenia ľudskej populácie aplikáciami s vedľajšími škodlivými účinkami? Nevyhladzujeme imunodeficitujúc učenlivosť obranných reflexov ?
Nevyhladzujeme genofond ľudí mutagénnymi aplikáciami, len preto aby farmaceutické spoločnosti aj zdravotné poisťovne profitovali ? Nejde o povinnú genocídu, keďže platby zdravotného poistenia sú povinné ?
Ing. Mikuláš Novota
mikulas.novota@gmail.com

tecan

POZRITE SI STRÁNKU www.tecan.sk

Ide o prácu v Kanade (s možnosťou vysťahovania sa do Kanady) a to opatrovanie starých, mladých či ľudí s postihnutím

anna cohen

Raz dávnejšie v TV relácii zameranej na zdravý odchov pstruhových násad, sa vyjadril istý "odborník" na zdravie populácie rýb, že preventívne dávajú pstruhom do potravy antibiotiká, aby boli odolnejšie... netušiac, že naopak tým likviduje imunitu popujácie pstruhov. Uvedený "odborník" bol asi úspešným "produktom loajálnosti" absolvujúcim strategicky upravené učebné osnovy finančne podporené farmaceutickým priemyslom. Ak sú takýto aj v zdravotníctve, tak sa nečudujem, že imunita aj genofond ľudskej populácie sú v ohrození.
Dnes, v terajších ekologických podmienkach je takmer každý ohrozený a potencionálne súci pod skalpel, takže už takmer každý by chcel ťažiť z mešca solidárnosti od neexistujúcich zdravších prispievateľov poistného, pri nákladných servisoch zdravotníctva. Ak sa nezmenia zákony, za zákony ktoré budú zamerané k zníženiu zdravotnej závislosti a budú ukladať povinnosť osobnej prevencie (preventívne prehliadky sú diagnostikou, nie sú prevenciou) namiesto povinného poistenia ziskov a genocídy, tak dovtedy bude asi platiť, kto skôr si to dá odrezať, ten to má lacnejšie.
Mimochodom, zdravotníctvo bolo, je a bude predovšetkým nástrojom moci.
Otázka: Stále pracujú v zdravotníctve na psychiatrických klinikách tí, čo za predošlého režimu sa podieľali na zámernej likvidácii "zdravotného stavu" nepohodlných osôb ?, pričom terajšie zdravotníctvo ich stále rešpektuje ako odborníkov?
Plaťte zdravotné poistenie aj naďalej... ha-ha-ha
Anna Cohen

ccc

nie som si taka ista tým, ze zdravotné poistenie je povinné..existujú aj samoplatcovia, aj ked ich je malo..a potom zdravotné poistenie je také isté ako poistenie čohokolvek..auta, nehnutelnosti atd.
tazko si viem predstavit v nasich podmienkach situaciu, ze po tyzdni napr.na traumačke pride pacientovi pol milionový ucet za liečbu a hospitalizaciu co nie je vôbec nerealna suma..aj nemocniciam by to prospelo..aspon by dostavali peniaze za skutocne vykony a nie len tolko, kolko im poisťovna milostivo zaplati..čo malokedy odzrkadluje realne naklady..prospelo by to vsetkym, okrem pacientov..fakt si to neviem predstavit ako by niekto, kto by musel lezať v nemocnici by si platil realnu sumu vsetkych vykonov, hospitalizacie a s tym suviacich veci..samozrejme sú výnimky,ludia kt.to v pohode zvladnu
a do nemocnice sa môžme vsetci dostať kedykolvek, bez ohladu na to, akym zdravým životným štýlom žijeme.

frontman

hlavnym problemom zdravotneho poistenia je to, ze je povinne, suhlasim s tym, ze je to statne vypalnictvo.
ale proti ziskom farmaceutickeho priemyslu moze namietat len ten, kto si nevazi ludi.
ludia predsa chcu dosahovat zisk, chce to uplne kazdy z nas, a kto proti tomu nieco namieta, klame a zavadza.

ccc

Zaujímavy,no podľa mňa veľmi radikalny pohľad na vec.
Ale ok.
Každý, kto vie aspoň trochu čítať si v dnešnej dobe vie nájsť dosť informácií o primárnej prevencii chorôb, o zdravom životnom štýle.Tak potom prečo je naša už aj mladšia generácia, už deti,stále obéznejšia a obéznejšia ? Veď u nich sa už vyskytujú choroby typické pre starších ľudí-ateroskleróza, hypercholesterolémia, diabetes..kto za to môže ? Vieme aké choroby sa na obezitu viažu a ako skracuje zivot a znižuje jeho kvalitu.
Je už mnoho chorôb, kt. boli v minulosti neliečiteľné,a kt.sú v súčasnosti liečiteľné resp.aspoň maju pacienti výrazne predĺžený život a zlepšenú jeho kvalitu.stálo to vela peňazí..na jednej strane sa všetci oprávnene sťažujeme, že ešte stále sa nevie vyliečiť to, či ono, ale na druhej strane odopierate farmaceutickému priemyslu zisky..ale kto to potom ma financovať ? akým spôsobom, veď to sú bilióny dolárov..prečo by ich nemali chcieť dostať naspäť ? Kto v tejto spoločnosti dá niekomu niečo zadarmo ? Ak ekonóm pracuje s peniazmi, investuje tak nikto sa nepozastavuje nad jeho ziskom..a takých prípadov je veľa..sú všade okolo nás.
Ale na zdravotníctvo, lekárov zisky farmac.spoločnosti sa pozerame zrazu ináč..ja proti rozumnym ziskom, takým aby vedeli financovať výskum nemam absolutne nič.