Prosim poradte mi či mám ísť k psychológovi

Príspevok v téme: Prosim poradte mi či mám ísť k psychológovi
monika33

Ahojte mám taký problém ktorý už trvá 4 roky stale s tým bojujem ale nikdy to nebolo take zle ako teraz. Mám strách zájsť za kaderníčkou alebo do banky. Nemôžem hovoriť pred neakou skupinkou ludi už 3 su moc. Nevydržím v miestnosti s viac než jednou osobou. Do obchodnou sa mi už ani nechce chodiť lebo viem že sa zasa utiahnem do seba a nebudem nič hovoriť. Mám pocit ako keby ma vonku každý pozoroval a hodnotil čo mám oblečené ako sa spravam. Tým sa snažím ešte viacej kontrolovať ale vedieť to len k ďalšej neistote. Na diskoteky nechodim lebo sa bojim tancovať bojim sa odviazať zasa z dôvodu strachu a predsudkou. Keď už tam idem tak len pod vplivom alkoholu čo mi vôbec nevyhovuje ale je to jedina možnosť ako sa aspon minimalne zabaviť. Najradšej so sama zo sebou. Dosť ma to trápi pretože by som chcela byť v spoločnosti ako doma alebo by stačilo aby som sa citila tam aspon trochu istejšia. Chcem aby to bolo ako predtým dosť ma to trápi že sa nednoducho nemôžem uvolniť. Mám zájsť za psychologóm ale nie????