Mám velmi citlive lica... aky krem?

Príspevok v téme: Mám velmi citlive lica... aky krem?
ewa

Citam si casto tvoje rady a aj ich skusam na sebe.Napr.,vyskusala som si dat na tvar kokosovy olej extra virgin,ale skoda,nepomohol mi.Mam velmi citlive lica,iba lica.Pouzivam roky vazelinu s parafinom a vodou,co mi zarabaju v lekarni.Nic ine neznesiem.Skusala som mnoho kvalitnych kremov na prirodnych bazach,ale nic som nezniesla.Mala som cervene flaky.Mam uz skoro 50.Na lekarskej kozmetike mi povedali,ze mam alergiu na nejaku zlozku,ktora je prakticky v mnohych vyrobkoch/pasta na zuby,ruze,mydla aj potravinove vyrobky/,vraj sa s tym neda nic robit.Ale neviem sa s tym vyrovnat,nechce sa mi tomu verit.Mam pocit,ze ma len 'odbili',lebo uz nevedeli co somnou.Dokazem s tym zit,lebo tento krem/v podstate naftovy produkt/mi je celkom ok,trocha mastny,ale aspon ho znesu moje lica.Niekedy su celkom ok,ale niekedy mam aj tak flaky.Bojim sa iba toho,ze sa mi to niekedy zhorsi.Ak mi vies poradit nejaku ocistu,vyslovene na tento problem,dopredu ti dakujem.

linda2

aha, preklikala som sa cez informacie k produktom akurát sú tam nie slovenské ceny a pokec, tak ktorý je ten správny olej....

linda2

Neva:vďaka, tu sú aj úplne iné ceny ako tam, čo som našla predtým.Nie je ten oregánový olej "drastický "pre telo?Nemôže to spôsobiť nejaké problémy?Ako si to objednám?telefonicky? lebo mail tam nevidím..

neva

linda2 - popozeraj si túto stránku, nájdes tu tie správne probiotiká aj oregánový olej -odkaz odstránený- pozri produkt 1540 a 6555

linda2

RNG:aj mne si radil probiotiká..dali mi v lekárni Nutrolin-B, dávam si len jednu kapsulu a mám menej povlečený jazyk a kyselinu,ale pleť tiež nemám dokonalú...ale pribrala som 2kg a to je fajn.Skúšala som zohnať ten oregánový olej,majú to niekde v BA,ale neuvádzajú mail ani telefón, takže jedine osobne, stojí 690.-sk a je 30%-ný...neviem či ten je dobrý na kvasinkovú infekciu....či stačí....píšu tam, že 1 kvapku denne

RNG

Ak je to rosacea, tak je to sposobene premnozenim kozneho demodex foliculorum(mite)najpravdepodobnejsie,; je to spojene s oslabenym travenim(malo kyseliny=caste pocity paly a naduvania), zlym travenim tukov, co vedie k premnozeniu normalne pritomnych d.f. v kozi.
Na helikobakter si urcite brala antibiotika, takze hned po tom si mala brat probiotika. Inac crevna flora neprodukuje dost B vitaminov a z toho su kozne problemy tiez.
Odporucam:
selen-200 mg
GSE(15-30 kvapiek do 1/2 litra vody
alebo extrakt z olivovych listov 3x1 gram
Na par tyzdnov stress-B, tiez B-12 pod jazyk(sublingual)
a enzymi na travenie tukov alebo Betain HCl(1-3 tabletky s jedlom.
Ojedinele rosacea je vysledok alergie na kvasnice(teda vsetky kvasene produkty). Tie treba v potravinach obmedzit.
Pomocne su kamilky, aloe,sipky,a cervena datelina

ewa

Ano,je to extra virgin kokosovy olej.On mi vlastne bol prijemny ked som sa natrela,az na druhy den sa mi zacali cervenat lica a mala som tam taku drsnejsiu kozu.Ale ne telo je vyborny!Teraz som vyskusala ten olivovy extra virgin,som zvedava.Zatial je ok.Pytas sa ci nemam rosaceu,to asi nie,snad by mi to kozna zistila.Vies,moje lica vyzeraju vzdy ako primalovane.Len ma stve,ked sa mi urobia vyrazne flaky.Inac nepouzivam vobec ziadne pudre,nic.Ani mydlo.Asi pred pol rokom som mala zapal zaludocnej sliznice,helikobaktera pilori.V tom case som mala az take bolave rany na licach.Vyliecila som sa a dufala som,ze som to mala z toho,lebo to bola jedna z moznosti,co mi kozna povedala.Pila som aj tie cviklovo-mrkvove stavy s celerom na precistenie.Pises o GSE kvapkach.Aj tie sa chystam vyskusat.Uskodit by mi nemali,vsak?Dakujem.

RNG

Extra virgin kokosovy olej nema ziadne primesy.
Si si ista, ze to bol extra virgin? Este som nepocul o reakcii na n, hoci vsetko je mozne.
Skus teda extra virgin olivovy-cisty, nie v kozmetike.
Alebo tekuty vitamin E zmiesat s pitnym aloe vera.
Cervene flaky mi nieco hovoria. Nie je to nahodou rosacea?