Upchate pory - co s tym?

poliewoocka

Sade, jasne, ale ochranny faktor nema..ja ho pouzivam na take kratkodobe balkonove alebo zahradne opalovacky:)

poliewoocka

Sade, tusim RNG tu spominal, ze kokosovy olej ma prirodzeny OF, cim viac sa natries, tym vacsi ochranny ucinok, samozrejme, ziadna chemia:) lepsie je podla mna prirodny olej a byt na slnku kratsie ako silny opalovak a prazit sa cely den. Samozrejme, ak ides na dovolenku trebars k moru alebo tak, vezmi si aj taku poistku, neviem, aku mas citlivu pokozku. Ja sa natieram len olejom, a ked sa opalujem chyta ma rovno dohneda:)

sade8

poliewoocka
takze ked by som sa isla opalovat tak mi staci dat ten kokosovy olej, a nemusim sa bat ze nemam ziadny OF?

poliewoocka

Swistica, ja ani nemam zapalene akne, ale mne sa strasne upchavaju pory:/ nenormalne..jeden den si vycistim plet, povytlacam(viem, nema sa to, ale inak si poradit neviem),pouzivam len cistu vreckovku..a na treti den to iste..:(( tak si na noc a cez den dam olej, neda sa to porovnat:)) a hlavne teraz v lete, nepouzivam make-up, tak mi to az tak nevadi. Aj ked sa opalujem, natriem sa kokosovym olejom a ziadny problem:) pory sa mi neupchavaju ako predtym a pekne opali dohneda:)

poliewoocka

Swistica,
mylis sa, prave vysusovanim pleti docielis nadmernu tvorbu mazotoku. Nic nie je lepsie ako prirodne oleje, ja pouzivam olivovy, jojobovy a kokosovy. Neporovnavaj to s mastnymi kremami a i., ktore na kozi "vyschnu" a ty mas pocit, ze sa vstrebali. Len sa upchali pory, a tym vznika akne. Z oleja si koza zoberie len tolko, kolko potrebuje a zvysok si mozes po chvili zotriet, ak nemas rada mastny pocit:)

swistica

to je nejaka blbost s tym kokosovym olejom, olej je predsa na suchu plet, a problematicka plet je mastna, cize podla mna ak to pouzivate na akne tak si s tym skodite