V oku sa mi niečo pohybuje, čo je to?

Príspevok v téme: V oku sa mi niečo pohybuje, čo je to?
hruby

Dobry den,

chcel by som vediet co to je ked sa mi v oku uz asi rok pohybuju priesvitne tvary v tvare koralikov, su zavisle od mojho pohybu oka, mam len 15 rokov a mam uz take problemy. V PC niesom vobec a TV pozrem obcas, nedavno som kvoli tomu zacal zdravo stravovat. Nemoze to byt kvoli dospievaniu alebo akne? Chcem sa toho velmi zbavit dakujem. P.S mam to niekedy rano a ked nato myslim tak sa to zachvilu zjavi, alebo ked pozrem do neba. Ked som bol v Tatrach, tak som to videl zriedkavo. Dik!

Týna(cz)

Jak to mám ale říct?? Budu jako blázen a když píšete, že očař nic nezjistí, co mám ku*va dělat??? Strašně se bojím!!!

rajčinka

ja by som s tym urcite utekala k lekarovi, aby to nebolo nieco taketo: dnes ma kazdy uz nejake zviera - psa, macku, behaju po okoli, nuchaju k vykalom a tie su plne cervov. tak sa necudujme, ze sa to tak rozmnozilo.

img.cas.sk

Magy

Týna(cz) - nestresujte a nehladajte v tom hned nejake cerviky. ja mam nieco podobne a ocny lekar mi po vysetreni povedal, ze to je nedokonalost a mierne nepravidelnosti v sklovci - teda v tej priesvitnej hmote, ktora vyplnuje vacsinu oka. je to vlastne organicka zelatina a mensie nerovnomernosti, puklinky alebo ine defekty sposobuju take zmeny vo videni, resp. efekty, ked cez ne prechadza obraz. staci rychle nahliadnutie u ktorehoklvek optika v meste, pozrie sa do oka takym malym pristrojom so svetielkom a povie hned, co to je.

Týna(cz)

Ahoj, hruby-mám asi stejný problém. v obou očích, jsou to jako průsvitní červi, v každém oku mám jiné, ale opravdu- je to dlouhý, vidím strukturu, v levém oku je takový hodně dlouhý, výraznější a v pravém jich mám víc. Je to doplněný kolečky s tmavým středdem. Dívalajsem se na netu na vyřešení, ale podle těch koleček je to asi toxokaróza- škrkavky.
Vidím je od dětství, pak zmizely a dva roky je teď zase "vídám". Nejsme blázen, nechci to vidět. Nevymýšlím si to, ale jestli jste debilové, klidně si to myslete.
te´d se to ale zhoršilo. Když se podívám na světlo periferním viděním, chvěje se a bliká. Když se dívám do nebe, kromě "červů" a koleček se my obloha nebo něco světlýho jakoby třypí. A když na dýl zavřu oči a pak je otevřu, od zdroje světla přeběhne jako vlna světla. Fakt se strašně bojím, myslím, že tohel už není normální, že to nemá každý druhý, jak se tady kecá. neblouzním, prstě to mám v oku. moc se bojím

morska chalu

Ja mám podobný problém. Na začiatku prázdnin som postrehla,že občas, keďsa pozriem na oblohu vidim take čierne bodky. Teda občas sú čierne, občas priesvitne (sú to aj také koráliky,čiarky,..) a všetky sa pohybujú. A keďže som dosť veľký hypochonder, a začala som si diagnostikovať rôzne závažné choroby,vybrala som sa radšej k očnej doktorke. Keď som povedala sestričke čo mi je, pozerala na mňa ako na blázna. Spravila mi vyšetrenia a prišla k záveru že nič mi nie je. Potom som šla k doktorke a tá hneď vedela o čo sa jedná,pretože podobný problém má aj ona. Nie je to nič netypické. V sklovci sú proste také malé guličky, ktoré sa v ňom neustále pohybujú. A raz za čas sa stane, že sa dostanú do zreničky.Vtedy ich človek vidí.Ževraj si mám na to len zvyknúť a vekom ich bude pribúdať. Nie je to ani choroba,len sú proste tam. Zvyčajne sa začnú objavovať okolo 20-tky,ale mne sa objavili už skôr,keďže mám len 16.
Btw: tých, ktorí si tu z toho robia srandu môžem ubezpečiť,že to nie je nič smiešne.neviem ako by bolo vám,keby zrazu len tak z čista jasna stále vidíte bodky.Ok, nemusí to byť nič vážne,aby človek hneď utekal k doktorovi. Ale ja som to tak urobila a som rada,pretože mám aspoň potvrdené,že moje oko je úplne zdravé.

kotatko8

Mas slaby zrak, su to akoby malicky pavucikovia, tak tomui hovori moja mama. Mavala to tiez, pokial nezacala nosit okuliare. Takze navstiv ocneho lekara a nechaj si vysetrit zrak ;)