začali by ste chodiť s niekým s veľmi silnou depresiou???

2 depka

ja by som to poradil takto: ak ho chces este naspat a myslis, ze by sa k tebe mohol vratit, tak mu napis, ze chces jeho, ze on je pre teba najlepsi. ale ak ta znovu odmietne, uz by bolo asi lepsie to nechat tak, aj ked ta to bude trapit.

depka

ja to nechápem...písal mi môj drahý a nechápem čo tým chcel dosiahnuť. V jednom kuse som v jednej velikánskej depke a on mi napíše aby som mu prepáčila a že si zaslúžim lepšieho...Načo to písal po 5 dňoch. Chcel tým dosiahnuť aby som sa ďalej trápila (teda ak by ma to už po tých 5 dňoch náhodou prešlo).

2 lencok

nevracaj sa k tomu co bolo. to sa uz neda zmenit. mozes sa z toho len poucit. zivot sa zije vpred nie vzad. tak mysli na to co bude, na to co chces aby bolo. to je dolezite. treba sa odtrhnut od minulosti, ktora ta taha dolu. verim, ze sa ti to podari.

lencok1

prehliadla som niektore vase prispevky...
no moj priatel je uz spat, to je ta tragedia, ze je spat a a ja som satel v depresiach, vtedy mi prepol mozog a nevie sa zapnut spat...zahlbila som sa do seba a zivot mi unika pomedzi prsty...

lencok1

svoj zivot som pochopila spatne, zrazu vidim tolko veci, co som robila zle...ztazu vidim ze vsetko sa kazdym dnom meni a ja to musim prijat take ake to je, lebo to je zivot...
mamca dakujem ze si mi venovala zopar pismenok aj to pre mna vela znamena

mamča

Bývam pri nemocnici,akosi si už takú otázku nekladiem.Asi každý z nás zvláda práve to,čo potrebuje zvládnuť.Strach...Chápem.Poznám.A hovorím si-uvidíme.Robím,ako najlepšie viem.Viac sa teraz nedá.Zajtra budem mať zas viac skúseností.Urobím,ako najlepšie budem vedieť...

lencok1

pekne ste to napisali...ano mam v sebe teraz strach a neistotu z mojej buducnosti, ale aj ked by som mala trpiet budem zit,nedokazala by som si urobit nic kvoli tim co ma maju radi...
aj vam sa stava casto ze si pokladate otazku preco sa to stalo prave mne?

mamča

Moja dcéra je moje dieťa,ja som dieťa mojich rodičov,oni sú deti svojich rodičov...Všetci sme istým spôsobom deti a spestrením života.

2 lencok1

kolko je takych rodicov co ani depresiu nemaju a ani nemali a vobec nie su dobrymi rodicmi. myslim, ze kludne mozes byt dobra matka aj ked mas depresiu a liecis sa na nu. ked im das to co budu potrebovat a dobre ich vychovas, tak to bude ok. a deti su spestrenim zivota a urobia ho krajsim.

mamča

Kto vie s istotou dopredu,či zvládne byť rodičom? Aj pri deťoch platí to čo v živote-učíme sa každým dňom,ak vnímame srdcom,naša cesta je správna.Lecok,veď za tých 6rokov si precítila a preskákala toho toľko...A si tu,poznáš bolesť,radosť,slzy,úsmev...Každým dňom viac,inak...