Vykrivená nosná priehradka

Príspevok v téme: Vykrivená nosná priehradka
martin_p

Dobrý deň. Dnes v ORL-ambulancii mi oznámili, že mám vykrivenú nos. priehradku, čo mi už dlhšie spôsobuje zalahnutie v usiach, pocit plného nosa a časté zahlienenie nosa. Lekár mi pre lepsiu kvalitu nosa odporucil operáciu. Chcem sa Vás opýtať či niekto z Vás má podobnú skúsenosť a čo by operácia nosa pre mňa znamenala. Ďakujem

martin_p

ja stale váham či ano alebo nie - operacia nie je ziaden zazitok, ale zase tie zalahnute usi su tiez o nicom :(

zds

absolovoval som to, 1-dnova operacia.
robili mi aj polypy, operacia v celkovej ansteze trvala 2 hodiny.
ty to budes mat jednoduchsie.
ak ti zalahuva v usiach, ja by som ti radil operovat, toto strava ani vyzivovy doplnok nespravia.
najdi si DOBREHO lekraa, v bb poznam.
rekonvalenscenia pobezi rychlo, nieco treba vytrpiet, ale nie je to nic hrozne a zlepsi sa ti kvalita zivota.

qiu

Ja som mala zlomený nos a tiež mám posunutú prepážku. Jeden doktor mi povedal že to netreba že ak mi nebude vadiť občas zapchatá dierka v nose tak prečo sa nechať operovať...a okrem toho nemusí sa toho po oeracii je to dosť bolestivé že vraj tak som sa nato vykašlala a žijem tak už 4 roky. No a druhý doktor mi povadal aby som si to dala, lebo že mi to bude robiť časom velké problémy a tak trocha mi nahanal strach ale nakoniec som sa rozhodla tak ako sa som sa a dufam že to neolutujem.

oiio

tiez to poznam. Po operacii sa ti bude par dni blbsie dychat, budes musiet pouzivat hlavne usta a na nose nosit taku cudnu dlahu, ale da sa to vydrzat a urcite zmiznu tvoje problemy

elenele

co to o tomto probleme viem. Sice sa nan neumiera, ale pre zlepsenie pohodlia je fakt lepsie dat si "zavadu" upravit