katolíci

Príspevok v téme: katolíci
: )

Ahojte,viem ze to sme nepatri ale neviem koho sa to mam opytat,ked sa hanbim, že by som to mala asi davno vediet.Potrebujem poradiť,som katolíčka,mam 15 r. ked knaz v kostole hovori "vezmite a ...." zazvoni zvnoncek vsetci klacia a potichu nieco hovoria,ale ja neviem co hovoria,neviem odkial to mam vediet.Vie niekto poradit?surne

majka s.

ja som tiez katolicka. sa pamatam, ze ked som bola dieta (teraz mam uz takmer 20 rokov), tak som sa na to pytala mojho ocka, ze co ludia vtedy hovoria. a on mi povedal, ze vtedy ludia hovoria slova sv. Tomasa z veceradla, ked videl Pana Jezisa zmrtvychvstaleho: teda ze 3x opakuju "Pan moj a Boh moj". ja to vsak nehovorim, ale len si proste uvedomujem, ze sa na oltari premiena chlieb a vino na telo a krv Jezisa.

: )

ale mne sa zda,ze sa nieco hovori,asi si len tak pre nic za nic nebuchaju na hrud rukou a starých rodicov uz nemam : (

: )

som si myslela,ze som jedina,ktora to nevie,nepamätam zeby mi to niekedy niekto vravel,co sa to ma vtedy vraviet,a to mam uz aj prijimanie a birmovku za sebou

sunnysweetie

ahoj..asi to neni hanba..ani aj neviem, co sa vtedy potichu hovori,ked klacime a palcom si klopkame na prsia..aj mna to zaujima :)))