sedacie kupele na hemoroidy

Príspevok v téme: sedacie kupele na hemoroidy
gigi

chcela by som , aby mi niekto poradil, ake kupele su dobre na hemoroidy.. z lekarne mam mast Mastu M, no rada by som vedela, co ine este zabera a urychluje hojenie.. skusala som kupel z Borievkovej esencie od firmy Just- je vraj na to urceny, no po 3 dnoch nenastalo zlepsenie.. vdaka za vsetky rady a prispevky

stig

Moja osobna skusenost - dubova kora je super pri akutnych problemoch - naozaj 2x stacilo. Ale kedze trpim na krcove zily, zacala som pravidelne uzivat VARIXINAL a aj moje problemy s hemoroidmi akosi ustali. Ved hemoroidy su vlastne obdobou krcovych zil -na konecniku. A pravdaze dolezita je pravidelna stolica a strava s mnozstvom vlakniny - napr. psylium v jogurte kazde rano.

gigi

71 glotia+ agina...ta dubova kora robi naozaj zazraky.. skusala som predtym vsetko mozne, no pomohla mi len ta kora.. stacili dva kupele .. a na dalsi den rano nebolo po hemoroidoch ani stopy.. naozaj je to velmi ucinne.. este raz vam dakujem za rady

71gloria

Sedacie kúpele z dubovej kôry
dubová kôra zastavuje krvácanie, pôsobí protizápalovo, zmierňuje svrbenie
3PLdubovej kôry vložiť do 300ml vriacej vody, na miernom ohni nechať variť 15 minút. Precediť, naliať do lavóra, pridať studenú vodu. Na sedací kúpeľ by mala byť voda vlažná. Najskôr robiť kúpeľ denne, pri zlepšení 2-3 razy do týždňa. Po kúpeli je vhodné natrieť sa nechtíkovou masťou

RNG

O tom neviem. Triphala prichadza vo forme tabletiek, 1/4 az 1 gramovych, (obvykle 40% bitter principle)
Keby sa tabletka rozdrvila a zamiesala do vody, pravdepodobne by sa to dalo zamiesat do kremu na aplikaciu. Je to zaujimava myslienka, ja som tiez jeden so zlatou zilou, hoci po mnohych rokoch kremovania mam uz dlho pokoj-roky (obycajny kremy na ruky s co najmenej syntetikamy a co najviac prirodnymi olejamy na toaletny papier po potrebe a dokladne vycistit a trochu tym vymasirovat)Ja to robim vyse 30 rokov moj otec, od ktoreho som sa to naucil mozno 50 rokov,ba i viac.
Mozno pridavok triphaly do kremu by pomohol. Pouzival som v poslednom case krem s arnikou(arnica montana) s podobnymi ucinkami.