Strata pigmentu? Biele flaky na kozi...

Príspevok v téme: Strata pigmentu? Biele flaky na kozi...
slnieckoasiuskodilo

bola som na dovolenke pri mori a trosku som sa spiekla,teraz som hneda uz nie cervena,ale na ramene sa mi objavili zo styri male biele flaky,mam ich uz tyzden,teraz neviem co to je,ci mi schadza koza alebo mi zacina nejake ochorenie koze....dufam ze to nie je rakovina koze alebo strata pigmentu.dakujem za nazory

edina111

Nizoral je dobrý na pliesen na kozi nie na vitiligo.nieco si o tom precitaj.ja darujem alebo predam za malu sumu dve nove balenia vitixu.uz ho nepotrebujem navyse bol u mna k nicemu,tak treba niekomu pomoze:-)

lodnick

Na biele bodky skúste NIZORAL šampon. Napeniť, opláchnuť, stačí raz za mesiac. Je to asi tzv. suchá pleseň. Nič Vážne.

božena

S problémom "vitiligo" žijem od desiatich rokov. Dávam za pravdu, že aj ja mám z toho komplexy, najmä keď som na dovolenke a treba sa vyzliacť do plaviek. Prosím ľudí s podobným problémom, či to liečia a aký je výsledok liečby. Vopred ďakujem

borko

Pozri si odpovede v rubrike vitiligo,lebo to,co uvadzas ako sprievodne priznaky,nasvedcuje,ze ide prave o tuto chorobu.Neumiera sa na nu,nie je to rakovina,ale na druhej strane tazko sa s nou zije,zvlast,ked sa rozsiri a na tvari a inde vzniknu velke biele flaky,pretoze to sposobuje komplexy menejcennosti.Nie je to nic prijemne chodit po ulici s takymi bielymi flakmi.

sandra1

moja kamoska z prace straca pigment su to presne tie biele flaky na kozi ako to opisujes akurat ze ona to ma rozsiahlejsie asi tak 5na5 cm vlastne na celom tele aj na tvari takze to prekryva mejkepom nie je to bolestive ide o estetiku zajdi za lekarkou drzim prsty aby si to nemala

lala333

valky, slniecko ... , musim vam oznamit ze pravdepodobne mate geneticku chorobu co sa vola VITILIGO :-( ... dobra sprava je ze vitiligo neboli, a okrem straty pigmentu sa nijak inak neprejavuje ... ale zla sprava je, ze zialbohu na vitiligo este neexistuje 100-percentne ucinny liek ... ale existuju liecenia, ktore mozu vitiligo zlepsit :-) ... odporucam vam, aby ste sa zacali liecit ... vela stastia :-)

valky

no ja mam nieco podobne co si popisala a mne to nezmizlo. Ide o poruchu tvorby pigmentu, ja mam na tele takych flakov asi pat o priemeru asi 1.5 cm. Nie je to nic vazne len neesteticke, ja si to musim natierat vysokym ochrannym kremom ked sa chcem vyzliect na slnku, neviem ci to mas aj ty musis ist ku koznej ona ta vysetri