Pruh

Príspevok v téme: Pruh
tara

Je pravda, že pruh "vzniká" keď dvihnem niečo ťažké, alebo môže vzniknúť aj nejako inak? Aké sú príznaky toho, že ho človek má. Kde človeka bolí, na kt. strane, ak ho to bolí... Dá sa s tým žiť, alebo to musí ísť "von"? Môže ho človek dostať v detstve, alebo na veku nezaleží.
--------------------
Pruh - hernia www.zdravie.sk

Miskaaaa26

na bruchu sa mi objavuju dve cervene pruhy ked namaham brucho viete mi poradit ci je to pruh?neboli ma vobec brucho a nemam tam ani hrcku.vdaka

Mariaj

ququ,to mas asi vodovu cystu/vodnata pruh/.Moj otec to ma tiez,avsak nesiel doktorovi hned,az ked to mal ako vacsi pomaranc.Keby siel hned,tak by mu to miesto znecitliveli a pri vedomi vybrali.Potom sa to tak nedalo a musel by byt uspaty v narkoze.Vzhladom na jeho vek 80 rokov,ho uz lekar na operaciu neposlal,avsak mu to rastlo,tak sme pristupili k obkladom z praslicky a vilcacory/dostat v lekarnach/.Aspon sa to trochu zastavilo.Uziva aj jod -kelp,tiez dostat v lekarni.Jod ma protinadorove ucinky.Alebo si 2krat v tyzdni natri na podbrusie 10 kvapiek jodovej tinktury.Ak sa do 24 hodin vstrebe,tak ho mas nedostatok.Najlepsie natierat pred spanim,rychle zasycha.

aduska155

nechce sa mi čítať vaše odpovede ,ale jednoducho ak si myslíte ,že máte niečo ako pruh chodte s tým k lekárovi určite .s pruhom sá dá žiť velmi dlho alebo velmi kratko,može nastať kopu komplikácií ktoré sa mi nechcú rozpisovať,ale je to niekedy naozaj život ohrozujúci stav.ak treba operovať tak sa dajte čím skôr operácie nie sú náročné a je po tom rýchla rekonvalescencia.

dyly

no nazdar... ja som na tom dost blbo.. mam nieco na vagine.. je to asi ten spominany pruh... trocha to boli..
z nicoho nic to vystupilo.. je to neeeeepriiijemneeee....
ale prezijem.. taka operacia jak funguje? hmm?

canabinnol

Ja som bol operovany na pruh v slabine 1 jula o tri dni som bol doma a stale sa liecim... nemam sa namahat 6 tyzdnou to chapem ale neviem mi niekto povedat co ako so sexom? mozem, nemozem, nemal by som alebo ako to je?

1234pato123

volam sa pato na lavej strane mam nieco tvrde je to pruh PROSIM PISTE.NA POKEC MOJE MENO NA POKECI JE 1234PATO123 DOVI
KED MI ODPOVIETE DAM VAM CELI SVOJ NIK AJ Z HESLOM CAW CAW/.

simisimi

Nelynka, som veľmi rada ako statočne si to zvládla. Ja mám pruh už od detstva a ešte stále s ním žijem. Lekári ma ubezpečujú, že zatiaľ mi nič vážne nehrozí, jediné riziko je len pri pôrode. Viem, že s pruhom sa nedá žiť večne, ale keby ste vedeli aký panický strach mám z lekárov a z nemocníc. Už som si o pruhu toľko naštudovala, viem, že v Česku sa dá pruh odstrániť laserom. Bola by som strašne rada, ak by mi niekto vedel k tomuto zákroku povedať niečo bližšie. Ďakujem.

Nelynka

Ja som sa zobudila jednu stredu a som si uvedomila, ze ma boli desne pupok na dotyk. v piatok som isla k obvodnej a ta povedala ze je to bud tukova hrcka alebo hernia-prietrz. na ultrazvuku sa potvrdilo ze som tam mala asi centimetrovu prietrz. pokazde ked mi to vysetrovali tak mi tiekli prudom slzy. no tym ako to stlacali to vratili naspat a potom uz to tak cez vikend nebolelo. no bola som strasne slaba a bol to blby pocit ze mam nieco v bruchu natrhnute. som doma lezala iba.v sobotu som isla na pohotovost podla doporucenia lekarky aby sa pozreli ci je vsetko oki. v utorok som nastupila do nemocnice a v stredu ma operovali. zajtra je tomu presne tyzden. kazdym dnom mi je lepsie a lepsie.
vsetko som to tak super zvladla iba vdaka jednemu uzasnemu chirurgovy, perfektnemu osetrovatelovi a sestrickam a oporou mi moj milujuci partner. vsetkym velke DAKUJEM

ked som to zvladla ja tak nevahajte aj vy a chodte k doktorovi skor ako to bude akutne

ja som nemala ziadne vyklenutie ktore by bolo vidno na pohlad. mam 8 rocneho syna, takze na tom malo podiel tehotenstvo podla doktorov.

vela stastia