Pruh

Príspevok v téme: Pruh
tara

Je pravda, že pruh "vzniká" keď dvihnem niečo ťažké, alebo môže vzniknúť aj nejako inak? Aké sú príznaky toho, že ho človek má. Kde človeka bolí, na kt. strane, ak ho to bolí... Dá sa s tým žiť, alebo to musí ísť "von"? Môže ho človek dostať v detstve, alebo na veku nezaleží.
--------------------
Pruh - hernia www.zdravie.sk

miso

pocujte ja som raz ze hodil psovi kamen a nejako som sa natiahol na onym a vtedy to bolelo asik tak 2 tyzdne a potom prestalo a od vtedy som tomu nevenoval pozornost a nejako teraz mam taky pukel nad onym ako keby tretie vajko taky velky a neviem ci to je pruh alebo co ??? neviete poradit?

dodko

Zdravim vsetkych.
Ja som uz ako maly chlapec mal problemy s pruhom.Raz som bol na tom tak zle,ze som vracal žlč.No ani raz som nebol operovany,vzdy to bolo iba natiahnute.Teraz mam 22 rokov a pravidelne sa mi bolesti vracaju.Zvycajne mi to do 1 tyzdna prejde,takze sa nemusite strachovat.
RADA:robievajte brusaky,zosilnite si brusne svaly.

steve111

ahojte...vie mi niekto poradit "co asi" mam?
Jedna sa o to ze ma pobolieva na lavej strane vo vnutri brucha..zo zaciatku to bola len take "stekliva" bolest,ojavujuca sa sporadicky.V posledmom case je to uz kazdodenna zalezitost a taha sa mi to od semennikov az po brucho a je to uz taka pichlavejsia bolest. Vsetko zacalo tym,ze som dvihal tazsie predmety a nykladal ich do väcsej vysky.
dakujem

skeryx

nasiel som si na lavej strane pod rebramy,v podstate na bruchu malu hrudku,je docela tvrda,na dotyk moc neboli ale pri silnejsiom stisknuti to boli,vedel by mi niekto poradit ci su to naznaky pruhu alebo nieco ine,podotikam nebol som este u lekara,vopred dakujem

ewka

moj priatel bol teraz operovany na herniu a je par dni po operacii citi sa celkom fajn ale neodporucam cakat tak dlho ako on dva roky zil s bolestami...

alenka1

dobry den, mam 22 rokov a nasla som si pri slabinach hrcku. mam podozrenie na pruh. ale mam tesne vedla seba dve bolestive tvrde hrcky. moze sa v tomto pripade jednat o pruh. lekarka mi poradila pockat a sledovat, ci sa mi hrcka bude zvacsovat. len neviem, ci sa za zvacsenie povazuje aj to, ze mam hrcky dve. a v pripade oparacie, aka velka jazva ostava pri nie laparoskopickom zakroku. vopred dakujem za odpoved

pavol pompa

na pravej strane mam nie doslova hrcku ale taky opuch zatial ma nic neboli prosim vas ako citit tu hrcku je tvrda alebo makka zrakom nie je viditelna prosim poradte.dakujem.

mimka

Mila tara..pruh moze vzniknut aj inak ako len pri dvihani tazkych veci..miesto kde sa to nachadza zvycajne neboli, ale na pohlad je to viditelne..je to taka hrcka...a ak pruh mas a nechces dostat nejaku infekciu chod radsej na operaciu :) odpovedz na mail :)