pre RNG prosim:enzymy vo svaloch

RNG

viac zeleza =viac ferritinu=viac hemogobinu(HB)=viac kyslika vo svaloch=menej krcov, hlavne este ked aj ostatne mineraly sa trochu zvysia branim mineralov na kosti(aspon trochu)

RNG

Scvrkavanie sa da zistit lahko. Pravidelne sa meraj rano. Ja mam na dverach ciarky. Rozdiel je ranajsie a vecerne meranie(cca 1 cm nizsi vecer)
Priloz si na hlavu knihu aby si mala presne citanie(jedna hrana dolieha na dvere, druha na vrch hlavy.)

RNG

Sophia Ber aspon mineraly na kosti zatial, dufam ze coskoro bude viac enzymov na trhu a lepsich, nie len drahy Wobenzym.
No a pytaj sa na doplnkove zelezo, ja viem, ze som poslal dajake na schvalenie, snad ma obchod este zopar flias glycinatu zeleza.

RNG

Podla US zakonov maju vsetky potravinove doplnky povinne napisane, ze sa maju pouzivat az od 18 rokoch kedze su na volnom trhu a deti do 18 sa nepovazuju za dostatocne zodpovedne, aby sa nahodou nepredavkovali.
Ziadny nie je ale skodlivy pre deti, (ked uz maju normalne travenie, samozrejme nejedna sa o kojencov)

panika

RNG, možem sa spýtať ?
dnes som bola v predajni kupit dcere tobolky na chrupavky (pripravok č. 3)-ma len 13, moze to uzívať ? je tam naisane od 18 rokov. Dakujem

sophia

dakujem
prosim ale,ako mam zvysit hladinu HB v krvi,lebo ozaj som unavena
a mozno aj to travenie,ake enzymy si mam kupit,bojim sa toho sdcvrkavania,ako si to mozem dat zistit

RNG

Mozno trosku zhorsene travenie, preto nedostatok zeleza(z toho malo ferritinu a hemoglobinu).
Glycinat zeleza by to mal rychlo priviest do poriadku.
Pri nedosratku HB je zvysena unava(mala transportacia kyslika)
Ja napriklad musim uz pravidelne brat s kazdym jedlom kysle enzymyBetain HCl, pepsin HCl), inac by ma nielen nafukovalo(nizka hladina kyselin v zaludku) a mal by som neustale paly(kvasne peny zo zaludka natlacene do pazeraku, ale by som sa tzv." prirodzane" zacal scvrkavat ako druhi starsi ludia. Nuz ale to sa dnes da lahko doplnit.