Ako získať znovu chuť do života?

Príspevok v téme: Ako získať znovu chuť do života?
stelina

Posledne roky som sa uplne prestala tesit. Mam pocit prazdna v sebe. Na jednej strane mam kopec napadov a myslienok, ale nedokazem ich uskutocnit, kvoli tomu, ze nevidim v nicom vyznam. Nic sa mi nechce, dokonca ani nova laska mi nepomohla dostat sa z tohto stavu. Myslite, ze sa to da prekonat? Da sa to aj bez psychologa? Existuju na to nejake lieky?

stelina

Tak v tom bude asi kamen urazu. Nemam ciel, to znamena, ze sa nemam o co snazit, nic pred sebou nevidim. Ani netusim, aky ciel by som mala mat. Predtym som chcela deti, pekny byt s manzelom, stastnu domacnost. A teraz par rokov po rozvode? Uz to vobec nema vyznam. Napriek tomu, ze mi manzel ublizil, stale si myslim, ze lepsi chlap neexistuje. Snazila som sa to prekonat, snazila som sa spoznat a hladat dobre stranky v inych muzoch, no mojmu ex nikto nesiaha ani po paty. Aj ked si to chcem vyhovorit, neda sa. Srdce sa neda oklamat. Vies, je pekne vstat a povedat si toto chcem, toto naozaj chcem. Ale nech si cokolvek poviem, ze chcem, v skutocnosti mi na tom nezalezi. Ake mate ciele vy?

sany518

vies, take pocity mava azda kazdy z nas. Neboj sa toho, ze si jedina na svete ktora ma nejaky problem. Kazdy jeden clovek, len niekto ich ma take a iny zas take. Myslim ze na tvoj problem nepotrebujes ziadneho psychologa ani lieky, obcas staci zahladit sa do seba a spytat sa sama seba, co chces v zivote dosiahnut a kvoli comu sa ti oplati zit naplno:)a to, ked vravis ze mas kopec myslienok a napadov, ktore sa ti nechce zrealizovat, je len tvoja chyba. Skus si uvedomit, ze kazdy den, je ako keby zaciatok noveho zivota. Tak jeden den, ked vstanes z postele, skus si povedat, ze toto chcem a naozaj to chcem..a ked to CHCEM bude naozaj silne ver mi, ze najdes cestu k stastnemu zivotu....skus sa nad tym zamysliet..Mozno ze si tieto problemy alebo to ze sa nedokazes tesit zo zivota namyslas..pretoze ked mas lasku, ktora ta lubi, tak je to prva vec, ktorej sa tesit musis, tak potom nevrav ze nic ta netesi, a ked ani on, tak snim nebud, lebo ho nelubis skutocne zo srdca...a inak, mozem sa spytat ako si na tom s rodinou a tak?..preco ten postoj k zivotu??