tehotne s krvnou sk. rh negativ

evusa2001

ahoj sne 27.
tesi ma aj ja som v 6mesiaci.kedy mas mat babetko??ja vo februari.a mam tiez rh negativ a moja polovicka rh pozitiv

sne27

ahoj, nemusis sa nicoho bat, som tehotna 6 mesiacov,mam krvnu skupinu rh-, partner ma rh+, lekar mi vysvetlil, ze je vsetko v poriadku, dostanem injekciu, neoj, doktori vedia co maju robit

aljoska

Tania,ak dietatko zdedilo po tebe Rh - tak sa nič nedeje.Ale nemusíš sa báť ani ak zdedilo po partnerovi Rh +.Vtedy možeš ale nemusíš vytvárať protilátky.Prvé tehotenstvá bývajú vačšinou bezproblémové.V poradni ti sledujú aj tvorbu protilátok,takže sa nemusíš obávať.Po narodení bába sa mu vyšetrí krvná skupina,ak by bolo Rh +,pichnú ti injekciu aby sa zabránilo tvorbe protilátok v budúcnosti.Držím vám palce.

tania

ahojte

som v tretom mesiaci tehotenstva a mam krv A- a moj partner O+ ... hmm, a potom vsetkom, co tu citam, sa pytam, ci sa mi alebo mojmu dietatku moze nieco stat?

soraja171

ahoj,tak ja som brala hak skoro 5 rokov, potom sme sa rozhodli pre babatko, vysadila som ju a hned na dalsi mesiac som otehotnela. moj priatel nevie aku ma krvnu skupinu,ale zatial je vsetko v poriadku, uz mam za sebou prve vysetrenia. zelam vsetkym vela stastia

xstella

pre rh,
viem, ze v mojom pripade nie v tehotenstve rh faktor nejaky problem...moja otazka znela ako dlho sa soraja171 pokusala o babatko...

rh

xstella
tehotenstvo a RH faktor negativ nie su ziaden problem...problem moze vzniknut, len ak je matka RH - a otec RH+ a telo matky si vytvara protilatky proti vlastnemu plodu. To ze ste obaja RH -, je v poriadku -tak sa nicoho neboj

xstella

soraja171,
chcela by som sa spytat, ze ako dlho ste sa pokusali o babatko. Ja a priatel mame tiez rh.neg. a nejako sa nam nedari...

evusa2001

ahoj
ide vlastne o to ze je jedno ci mas A,B.O dolezite je ci si negativ alebo pozitiv.

ak si ty negativ a manzel tiez je to ok.

ale ak si ty negativ a manzel poziv budes dostavat protilatky,ale to zisti tvoj lekar pri odbere krvy.

nemaj strach a doveruj svojmu lekarovi.
prajem vela stastia