Laserová operácia očí

jablonkaa

krtikcertik, to mas presbyopiu alebo hypermetropiu? ak je to presbyopia, ta sa bude vekom zhorsovat, takze je zbytocne operovat pol dioptrie. ak mas vsak vyssi vek, je moznost vymeny alebo teda implantacie sosovky, aj ako prevencia vzniku katarakty neskor. je to vsak financne narocna operacia a neviem, ci ju robia vo vsetkych strediskach.
a prve kroky? treba sa poradit so svojim ocnym lekarom, pripadne kontaktovat prave take centrum, kde sa prevadzaju operacie korekcie zraku.

krtikcertik

prajem pekny den.prosím o info : absolut prve kroky ktor treba a kde v BA absolvovat, a ci operuju aj minimum 0,5 dioptrií? / do blizka - citanie / Vdaka budem tesit na odpoved.

maji82

ja som bola na operácii pred mesiacom v ocnom centre Gemini v Zline. bolo to uplne bezbolestne, je to vyborna klinika, som maximalne spokojna.

jozek

Viaceri tu pisali, ze im bolo povedane, ze sa neda operovat viac ako -6D (3f kosice ).
Nie je to pravda, to su len obmedzenia starych laserov.
Nove lasery ako je 400Hz Eye-Q
( Bratislava Aupark, Kosice Oftum ), maju certifikat do -14D.
Osobne poznam cloveka co mal -11D a je v pohode pol roka po operacii.

julinosms

ale co sa tyka tej bolesti u mna to bolo dost vyrazne..bolelo to 3 dni a ta bolest je velmi neprijemna..potom sa to uz den po dni zlepsovalo

majka_

RENCA: ta bolest po operacii vobec neni az taka hrozna. tiez som sa bala, ale je to uplne v pohode. pokial budes brat lieky ako mas, nemas sa akej bolesti obavat.

julinosms

zdravim vsetkych.prave minuly tyzden som bol na poslednej pooperacnej kontrole po excimerovom zakroku na obe oci a mozem povedat ze to stalo za to,citam riadky aj nad normu :) blizsie info rad poskytnem aj mailom julinosms@azet.sk

anula

Bola som na operacii 8.7.2008 Hned po par dnoch mi to pripadalo velmi neskutočne. Nemala som žiadne problemy. Operovali mi oči na dialku, ale mala som aj dioptrie na čitanie. Dioptrie som mala plusove tak sa mi zlepšili oči aj na čitanie a prečitam si aj noviny. Všetko je v poriadku, len sa treba odhodlat, stoji to za to

silvus

Ja som bola na operácii koncom októbra 2007 a som nadmieru spokojná. Vidím perfektne, a ani tá bolesť nebola taká hrozná, že by sa nedala vydržať. Ja som si ani nemusela dávať nič od bolesti, len prvé 3 dni som mala oči trochu citlivé, potom už v pohode. Všetkým vrelo odporúčam.

jozek

Viete o tom, ze uz je na svte nova generacia excimerovych laserov? Napr. v Novamede v BB maju 200 Hz laser ale v Kosiciach - OFTUM
www.excimer-kosice.sk a v Bratislave Auparku
www-laser-auparktower.sk uz maju 2x rychlejsi 400Hz novy laser. Udajne je najdolezitejsie na celej operacii kvalita laseru nez metoda akou sa oko na upravu dioptrii pripravi.
Uplne najstarsi laser je asi v 3f v kosiciach, tenma iba 30Hz.