prva gynekologicka prehliadka

ja_ona

celenafatac . chosefina

tampon ti moze len narusit blanu...ja ju mam narusenu s pouzivania tamponov to mi povedala v utorok gynekologicka

ja_ona

baby nechapem coho sa bojite ....ja som bola v utorok prvy krat a bolo to uplne v pohode.Nic hrozne vam tam robit nebudu odpovies na par otazok porozpravate sa vylezies na kozu pozre ta a ides domov

celenafatac

chosefina...nie nemoze...panenska blana sa tamponom nepretrhne pretoze je v nej otvor a navyse je dostatocne pruzna...ano panna moze otehotniet...spermie su malicke...a aj kusok udu staci...ale to je malo pravdepodobne si myslim

laura12345

Ahojte mam 17 rokov a potrebovala by som poradit. Je mozne ze coskoro budem musiet ist ku gynekologovi...ja sa ani tak welmi nebojim samotnej prehliadky a podobne...totizto uz nie som panna, a keby sa to mala dozwedela myslim ze by nebola 2 krat nadsena...takze sa bojim ze ak mi to lekar pri prehliadke zisti powie to rodicom...co s tym mam robit?? dakujem za odpowed

alexka

Ahoj chcela by som sa spýtať čo by mi tak mohol gynekolog robiť ked si chcem ist dať predpísať antikoncepciu.ešte nikdy som nebola u gynekologa. mam 16.mohol by mi ju predpísať hned ten den?alebo to ešte nejaký čas potrvá?idem s mamou.Dakujem:)

vlocka

Dievcata , dievcata.... Hlavu hore, je pravda, ze od zaciatku sa na gynekologa ako doktora zvyka mozno tazsie, su tam urcite nervy, ale uvedomte si, ze je to doktor ako kazdy iny a ze takychto prehliadok v zivote este absolvujete neurekom. Ked vam teraz robi problem taka banalita ako prehliadka, co potom, ak uz budete mat naozaj problem? Je lepsie mu predist prave prehliadkou, na ktorej o nic nejde. A uvedomte si, ze v buducnosti predsa chcete mat deti. Vysetrenie u gynekologa sa ani zo stvrtinky porodu nevyrovna. Takze vam neostava nic ine, len prekonat ten strach, ved ide o vase zdravie! a pre Mirku 111: 19 rokov uz je naozaj dost na to, aby si to mala za sebou. Cim viac to budes oddalovat, tym horsie pre teba. A myslim, ze o par rokov sa budes citit este trapnejsie, ze si ku gynekologovi prisla prvy raz v zivote az dajme tomu v 25-ke.:)

mirka111

no ja mám 19 a pol roka a na gynekologii som ešte nikdy nebola, a ani sa tak skoro nechystám. takže to od tých 15 asi nie je povinné. a po tom čo som si tu prečítala ako tá prehliadka prebieha tak ma tam ani nikto nedostane. iba ak by som náhodou mala nejaké problémy tak by som asi už musela ísť.

bibi

ja mam 14 rokov a us budem mat 15 a pocula som ze na prehliadky sa ma chodit od patnastich tak preto...a ne som z kosic bohuzial:((((ale najhorsie je to ze sa hanbim pred rodicmi a od malicka mam taky blok ze sa o tom nedokazem rozpravat v zivote som pred nikym nevyslovila slovo sex ani len pred kamoskou dokonca sa hanbim aj ked to tu takto pisem ja som na dne ja sa nechcem dozit 15-tich rokov to radsej umriem ako by som mala cudziemu cloveku rozpravat kedy som mala menstruaciu...keby som za celu tu dobu co by som tam bola nemusela povedat ani slovo bolo by to lahsie:((ale ja ked sa mam rozpravat o TYCH veciach ja mam v hrdle hrcu a zo mna nevyde ani slovo:((( je mi z toho strasneee

rbfu

ja som dnes bola na prvej gynekologickej prehliadke, strasne som sa bala, ale doktorka bola skvela, najprv sme sa rozpravali, potom mi prehmatala prsia zase sa ma povypytovala na nejake veci ohladom sexu a potom som si lahla na kozu vysetrila ma zobrala stery a bolo po vsetkom

Lusytta

bibi:netreba sa nicoho bat a ani sa hanbit...ja osobne by som sa viac hanbila pred rodicmi :o) Ber to tak, ze ta lekarka alebo lekar "to" uz videi velakrat a su tam na to, aby ti pomohli...urcite by som ti odporucala, aby si isla ku niekomu, na koho dostanes doporucenie a nie len tak naslepo-ak si z Kosic, viem ti poradit, mam skvelu lekarku. Mozno by bolo dobre ist tam s niekym, kto ta moralne podpori (a nebude ta strasit, nie je nic horsie, ako ist s kamoskou, ktora to tiez este neskusila a ma vacsi stres ako ty)-do ordinacie s tebou sice nepojde,ale aspon sa nebudes bat v cakarni. A radsej vysetrenie neodkladaj, neviem sice, kolko mas rokov, ale napriklad kamoska isla na vysetrenie az v 26 a to sa mi zda strasne neskoro...ak mas nejake otazky, kludne mi napis mail, tu to malokedy kontrolujem...drzim palce :o))A neboj sa, nie je coho!