RNG prosím o radu, ale samozrejme aj iných

Príspevok v téme: RNG prosím o radu, ale samozrejme aj iných
neva

Chcem sa sptýtať, či by bolo vhodné užívať žraločiu chrupavku www.prirodna-lekaren.sk spolu s výživovým doplnkom glukosamín a chodroitín -odkaz odstránený-
Ide o to, že maminu veľmi bolí bedrový klb. Pravdepodobne bude operovaná, čaká na termín, kedy by jej mali vymeniť klb za umelý.
Je nejaká nádej, že aj tak zničený klb, by sa ešte mohol zotaviť? Má 64 rokov. Prosím poradte.

RNG

Ratha mozes najst na Internete, (google.com), publikuje na nom velmi vela.
Na vysoky tlak su vitaminy B(ukludnuju, to je casto dovod vysokeho tlaku), zeleniny s vysokym obsahom draslika(kalium, potassium) alebo co moja zena praktizuje, soli zmesou morskej soli a KCl.
Totoz vysoky tlak je casto podmieneny vela sodikom(natrium) a malo draslikom.
Viac vody tiez pomaha, a cistenie zil lecitinom

afrika

RNG, už som písala na Vás prosbu, pri inej téme, ale neviem či prešla moja správa. Spomínali ste MUDr. Mathiasa Ratha. Prosím Vás, ak máte informácie, kde nájsť jeho práce a rady pri liečbach na internete, prípadne či sa dajú kúpiť jeho knihy. Zaujímam sa o liečbu vysokého krvného tlaku. Ďakujem.

RNG

Bio-nebio. Glukosamin cez kozu je nepravdepodobne vo vacsich davkach, ktore su potrebne na stovky gramov klbovej hmoty.Privelka molekula.
MSM prenika lahko, je to velmi malicka molekula a zaroven vyborne polarne rozpustidlo. Ale aj z neho neprejdu potrebne gramy.
Lokalne ale na klbove bolesti pomaha, aj ja ho pouzivam. Dokonca vylieci aj karpalov tunel bez operacie.
Dobry MSM krem, plny prirodzenych olejov a vitaminov najdes aj v mojich doplnkoch.
Pre ulahcenie dorucenia mukosacharidov(komplexnych ) do tela jedz kazdodenne huspeniny(to su zmesy mukosacharidov, hydrolyzovanych=vyvarenych z klbov a sliach.
Inac glukosamin nezatazuje zaludok, hlavne v tekutej forme.

jetam

Je mozne dostat do organiznmu GLUKOSAMIN a MSM aj dobrym kremom? Ide mi o zatazovanie zaludka a criev. Mam v tomto pripade na mysli krem Bio-Glukosami+MSM. Vyrobca je z Danska. Stoji nieco nad 300.- Sk. Alebo viete nieco lepsie-krem ??

RNG

Klby su zlozene z mnozstva materialov,MSM je len jeden z nich, (okrem toho, ze urychluje transport roznych materialovm potrebnych na regeneraciu a cistenie)

RNG

Femidan ma zlozenie v spravnom smere, ale primalo.
www.jasmin.sk

Ucinne na klbove problemy len glukosaminu je z mnozstva vyskumu stanovene denne radove 1500 mg,MSM 2 gramy
Vitaminu C na vyrobu kolagenu je viac gramov, tak isto potrebne davky vitaminu E ovela viac, nez ma Femidan-radove!(pozri vyskumy Linusa Paulinga a dr. Mathias Rath)
Samozrejme cena je tiez uplne mimo skaly...

Pre tych, ktori maju obavy o hydrataciu a vrasky je lepsie doplnit si hyaluronicku kyselinu, brat specialnu formu vitaminu C pre podkozne tukove vazivo(ester C palmitat), pripadne prichadza extra regeneracny L carnosine a hlavne resveratrol. A dobre rastlinne oleje(kokosovy, jojoba,shea=karite,mango,avokado, olivovy...)
Je urcite percento ludi neschopnych absorbovat mukosacharidy z koncentratov v tobolkach
Pre nich je lepsi osveceny zdroj Novozeelandska zelena musla(green lipped mussel) a najnovsie prisli aj z vytazkom z makkysa(tube worm), s obsahom specialnych omega 3 okrem mukosacharidov.
Najnovsie "vykriky" maju ale dost nepristupnu cenu, preto ich zatial nepropagujem .

agina

Ja ti na klby poradim Femidan. Dostat ho v lekarni a stoji az 2000,- ale je vyborny.Je to sice liek pre zeny, ale uzivaju ho aj kolegovci a velmi sa osvedcil.

RNG

Tresci olej je extra bohaty na vitamin D, dolezite hlavne na kosti a proti rakovine hrubeho creva, lososovy olej obsahuje viac EPA a DHA a astaxantinu-vitaminu A, potrebne na nervovu sustavu,Max Epa koncentrat ma 2x tak bohaty obsah EPA a DHA a Zmes olejov-omega 3- 6- 9(rybaci lanovy a borakovy ma v sebe protizapalovy GLA ktory je dobry na rozne zenske problemy a tiez pre diabetikov.
Ja osobne som striedal branie Zmesi(3-6-9) a Max Epa ako cukrovkar.

neva

RNG prosím Ťa, priblíž mi omega 3 olejov.
Našla som -odkaz odstránený- a tiež -odkaz odstránený- ktorý je ten správny?