Únava

fedor

Rozumiem.Este nieco.Na internete som nasiel ohlasy viacerych,ktori uzivali Piracetam,ale mozno vo vecsich davkach,ze sa im nielen postupne vytratila unava,ale zaroven pocitovali aj zlepsenie libida a celkovej sexualnej vzrusivosti.Je to podla teba sposobene tym,ze nootropika roztahuju cievy a prekrvuju mozog ?Alebo len ich subjektivny dojem?

RNG

Raz som pisal uz o nootropics, ktore boli mienene na zlepsenie cinnosti mozgu. Spominal som len prirodzene potravinove doplnky, ja sa s chemiou nezaoberam.
Viacere pracuju dobre.Uvediem znova aspon niektore:Piracetam, rozne fosfolipidy, lecitin, cholin, DHA, gingko biloba, vinpocetin, huperzinA a ine antioxidanty.
Osobne som vyskusal zmes gingko, vinpocetin a huperzin A, po dvoch tyzdnoch som musel na ziadost manzelky prestat, lebo som natolko nevedomky zvysil rychlost rozpravania, ze ma nestacila sledovat.
Teraz beriem len miernejsie:vitamin C a extrakt z hroznovych semien. No a na cistenie zil raz do tyzdna lyzicu lecitinoveho granulatu(90%lecitin, suchy)

fedor

pre RNG:A aky mas nazor na uzivanie nootropik na odstranenenie unavy a zlepsenie mozgovych fukcii?Myslim Piracetam,Pirabene...Pomaha to,alebo je to tiez len chemia?Lekarka mi hovorila,ze je to ako doplnok vyzivy,nieco ako vitamin,bez vedlajsich ucinkov.

fedor

pre RNG:Ako sa daju vyrobky,ktore ponukas ako doplnky objednat postou?Nebyvam v Bratislave,aby som si ich kupil osobne.Zasielate produkty aj postou?

damaxy

ja osobne som brala na panicku poruchu zoloft a asentru.Moje pocity z vedlajsich ucinkov boli v uvode sucho v ustach nervozita a le nie unava po urcitom case to preslo a postavili ma na nohy.Brala som od davky 1,5 tbl do 0,5 tbl v priebehu asi 1,5 roka.Neviem ci to bolo z AD ale este som mala problem so spankom nemohla som zaspat niekedy aj o druhej tretej v noci,mam pocit ze sa mi ahorsila pamet nevedela som si spomenut napr. nazov rastliny,ulice alebo nejake slovo meno nejakej osoby a podobne a zabudala som a este jeden priznak velmi neprijemny a tomu som hovorila nervozne nohy.Ked som si lahla stale som musela kyvat nohami lebo som mala v nichtake neprijemne pocity.Toto su veci s ktorymi som sa stretla pri liecbe PP a moje osobne skusenosti a pocity.No mozem povedat,ze vsetko pomaly sa dostava a mnohe dostalo do starych kolaji spanok napr bez problemov a aj pamet ostatne preslo skor.A najme depresia a PP je v nasom mysleni a postojoch k zivotu.Tam treba zacat a stale pokracovat pracou na sebe.

RNG

Z potravinovych doplnkov neber naraz(spolu) antimikrobialne a probiotika. Treba medzi ne dat aspon 3 hodiny pauzy.
Vacsina doplnkov je koncentrovanych, takze potrebuju dost vody, inac mozu sposobit bolesti zaludka(reverzna ozmoza, vyschnutie zaludka)
To iste, ako ked jes susene jablka alebo ine susene ovocia. Musis dost pit.
Inac ziadne kombinacie nie su skodlive, aspon ja o ziadnych neviem.
Niektore treba brat na prazdny zaludok pre zlepsenie ucinku, niektore sa musia brat s jedlom(korenie, oreganovy olej, mineraly atd).
V instrukciach je to napisane.
Casto sa beru vacsie davky(narazove), nez je napisane na flasi, ale potravinove doplnky sa nedaju tak lahko predavkovat, ako lieky.
Predavkovanie potravinovymi doplnkami sa nazyva ludove ako "prezranie"...

trinity

RNG tak rozhodli sme sa ísť s priateľom v sobotu do tvojho obchodu, povedz, čo všetko si mám kúpiť prosím ťa - že čo môžem naraz všetko pomiešať, už nech mi je lepšie...

trinity

Ešte som chcela pre doplnenie obrazu povedať, že ja tieto problémy nemám rok ani dva, ale vyše troch... nad tou únavou len krčia ramenami, že niečo musím vydržať...lenže ja chcem žiť a nie čakať na zázrak...