Skleroza multiplex

estrada

A ešte som sa chcela spýtať, prečo si rodila normálne? Chcela si to zažiť? To chápem :-) Alebo iná príčina?

estrada

Nefinka, gratulujem ti a prajem ti, aby si sa cítila dobre. Ja sa toho absolútne nebojím, ani choroby sa nebojím, veď ja som bola za 5 rokov 2x na infúzkach, mala som málo plakov, iba teraz bol stres, tak sa to trošku na MR zhoršilo, ale fungujem úplne normálne. Len mám už 33 rokov, SM mám od 27 rokov, a neviem, s manželom to nešlo, lebo nechce mať so mnou deti, možno s niekým iným by to šlo, ale to je vo hviezdach. Myslím, že aj mne by bolo veľmi dobre tehotnej :-)

RNG

Nuz v clanku jasne naznacuju demyelinizaciu ako nasledok zapalov a tie sa daju roznymi prirodnymi potlacit, tak isto aj zamorenie, co vyvolava tie zapaly sa da odmorit enzymami.
Nuz a proces remyelinizacie je velmi zavisly od potlacenia zapalov a mnozstva latok potrebnych na regeneraciu myelinu, kde skoro kazdy clovek ma nedostatok EPA a najma DHA, co sa da velmi lahko doplnit.
To tu hovorim uz dost dlho, az na to, ze ma zialbohu nikto nepocuva.
Clanok nehovori nic o spojeni SM s mikrobami, co je vlastne zakladna pricina zapalov, a demyelinizacii tela ktore sa snazi poskodene myelinove bunky znicit spolu s vnutrobunecnymi parazitmi, najviac sa spominaju tu v roznej literature(alternativnej mediciny alebo od mikrobiologov) mykoplazmy a L-formy, najma dnes boreliozne.

nefinka

ahoj estrada, hej hej už som mamina:)
ale po poriadku - SM mi zistili, keď som mala 17, teraz mám 26. Počas tej doby som brala najprv avonex, na ktorý som chytila po čase alergiu tak mi bol vysadený, po ňom rebif, ten mi po dvoch rokoch prestal účinkovať, tak mi ho vymenili za copaxone.. copaxone som brala pol roka, potom som ešte pred tým, než som ho stihla vysadiť, otehotnela. to sa mi podarilo na prvý pokus:) copaxone som si samozrejme hneď ako som zistila, že som tehotná, pichať prestala. Celé tehotenstvo som mala úplne bezproblémové, dokonca mi môj gynekolog vravel, že to znášam lepšie ako veľa úplne zdravých tehotných báb, tak dobre som sa už dávno veru necítila. Pôrod no - rodila som normálne, samozrejme bez epidurálu, to pri SM neprichádza do úvahy.Malý mal teraz 27meho mesiac, kedže kojím, copaxone stále nepichám /ževraj ale v prípade, že by sa mi stav pohoršil, tak že by som si to mohla kludne pichať aj pri kojení/..a ako sa cítim??stále fantasticky, od otehotnenia absolútne žiadne zdravotné problémy, ani akoby som SM vôbec nemala.. preto, ak niektorí tu pochybujete, či ísť do toho alebo nie, tak ja za seba vravím, nebojte sa a smelo do toho:)

estrada

Nefinka, prečítala som si, že si brala rôzne lieky a že si tehotná, teda už možno mamina. Pozerala som iba posledné stránky, takže neviem o tebe nič. Ja strašne túžim mať bábätko, chcela by som sa dozvedieť ako si na tom. Ja som brala Avonex 2 roky, ale neskutočne mi bolo z toho zle a chcela som otehotnieť, tak som to vysadila. Nebrala som 3 roky nič, teraz sa mi stav zhoršil tak chcem návrh na copaxone, lebo dr. povedal, že to môžem brať aj keď chcem otehotnieť. Len akurát ma manžel opúšťa, idem sa rozvádzať a ja som kvôli tomu nebrala lieky. Tak neviem, či mám ešte nejakú šancu. A ešte mám aj endometriózu.Koľko máš rokov? Ako to bolo u teba? ĎAkujem ti za odpoveď.

ela070

nefinka.tesim sa ze vsetko dobre dopadlo a prajem vam hodne zdravia a pohody v rodinnom kruhu.ja som tu tiez pomenej ucim sa na ten vodicak ked ho spravym budem stastna.

nefinka

:ela - chlapčeka mám - Dominik, 27.02 sa narodil:) takže mám teraz samozrejme "troška" menej času:) kupodivu sa cítim veľmi dobre, zatiaľ žiadne zhoršenie stavu:)