Skleroza multiplex

ela070

ja som to poznala len tak ze to mala manzelova kamaratka od 18.rokov teraz ma okolo 50 je to des.a ked sa clovek dozvie ze to ma jeho dcera to je iny sok a to som sa pred nou pretvarovala lebo som nechcela aby jej to oznamili hned ked to neni na 100 percent uvidime na druhy tyzden po mri ale vsade pisu jej tu dg.35.uz si to sama zistila co to je este ze ma tu skolu a rozmysla tam a nie len nad chorobou.ja stale nerozumiem ako nemozu vediet z coho to je.ved ona nikdy nebyvala chora a teraz toto.

J111

A co pomaha celkovo zlepsit funkcie mozgu, ryby to viem, nejake mastne kyseliny, ci co? Mna by skor zaujimalo to, ze co aj skutocne zaberie, nie len take placebo efekty.

ela070

a co hovorite na mudr.lysy.ozaj majlo2ty si mal doteraz aku liecbu .beriete nejake rybacie oleje ,alebo daku stravu upravenu.dakujem

ela070

ahojte.dakujem za upozornenie na ten caps loock.inac aj ja to necham na dceru nech sama rozhodne vie to len jej priatel z ktorym chodi 4 roky tomu som to povedala jaa zachoval sa super.dohliada na nu v skole ked je v bratislave ale teraz to skuskove to ju dost vycerpava chodi na ku.najhorsie bolo ked nehybala vobec z rukami to bol des ale dalo sa to do poriadku .neviem ako by zvladla skusky ked by nemohla pisat .pochopili by to ucitelia chcela skusku ustne a vobec nebola pochopena a to este nevedela aku ma diagnozu .bojim sa ci to dostuduje ona to chce velmi bol to jej sen.

nefinka

joj tina, tak to ti nezávidím veru, ja som mala to šťastie, že som robila v kolektíve so samými chlapmi:) ale napriklad aj tak to v práci nevedel nikto, to som brala tak, že pokiaľ nemám žiadne problémy, ktoré by mi bránili pracovať, alebo ma v práci obmedzovali, nie je potrebné, aby to tam ktokoľvek vedel.
inak môžem sa spýtať ku ktorému neurologovi/-ičke chodíš v ba?

tina78

baby su strasne hnusne, ja nemam jedinu dobru kamaratku a co viem tak malo babam vydrzi kamaratstvo

baby su vecne superky furt potrebuju si dokazovat ake su naj naj naj

ja mam kolegyne a to co tie dokazali
a furt sa opicia po mne kde ma mozu strapnit tam to spravia

a to este keby nedajboze vedeli o sm tak to by mi inak dali pocit

Majlo2

ELA070 - prosím skús si vypnúť CAPS LOCK (písanie velkých písmen) totižto velké písamená sa dosť zle čítajú, dakujem
A čo sa týka toho či to má kamarátke povedať tak pokiaľ je to veľmi dobrá kamarátka tak by samozrejme mohla no je to na nej. Ja som to naj. kamarátovi povedal aa zobral to úplne v pohode. Dalej sme sa o tom nejako extra nebavili a vôbec ma nelutoval čo je dobre. A je asi dobré to moc nerozpytvávať. A nemyslieť na tú chorobu pokiaľ človeku viac-menej nič nie je. Ja na to nemyslím a ani neviem, že mi niečo je (zatial)
Inak dnes idem na MRI tak som zvedavý aké budú výsledky a podľa toho nasadenie inej liečby.