Boľavý pankreas - čo mám jesť?

dede8946

Dobrý deň
mal som idiopatickú akútnu pankreatitídu s organovou komplikáciou a blížia sa vianočné sviatky tak by som sa chcel dozvedieť, že čo počas týchto sviatkov môžem jesť respektíve nemôžem

prplak

Dobry den,
Ja mam velke problemy s pankreasom od mojiich 10 rokov, mávala som chronicky zapal pankreasu kazdeho pol roka po dobu 5 rokov, kym prisli na to ze je to pankreas, vyriesilo sa to operaciou v mojich 15tich rokoch.... Takze skusenosti s bolestami pankreasu mam bohate... V lekarni je dostat protizápalový pankreaticky kláštorný caj, vyraba to firma AGROKARPATY, naozaj to velmi pomaha keď to vypijete pred kazdym jedlom, resp. ak Vas to velmi bolí tak prve 2 dni pite LEN tento caj a nic nejedzte, potom postupne zacinajte s DIETNYMI sucharmi, odtucnenym tvarohom... pri probleme s pankreasom je problém so strávením tukov, takze nasadit nizkotukovu dietu (jest vsetko odtucnene, nic vyprazane, ziadne strukoviny a ani nic dráždive co ma vyraznu chut napr. silne kakao nie je vhodne a ani koreniny, samozrejme ze ziadna kava, ani kofola, ani alkohol ani cigarety neprichadzaju do uvahy!) a vazne odtucneny tvaroh s cukrom (prip. vanilkovym cukrom a do toho osupane broskyne alebo ceresnovy kompot je velka mňamka!!! A robi to dobre na pankreas, vzdy ked zjem tak kilo odtucneneho tvarohu sa mi to upravi a bolesti prejdu :-) a vlastne su vhodne vsetky potraviny ktore nemaju vysoky obsah tukov a maju neutralnu chut (banan, rohlik so sunkou ale bez masla!, broskyna ale osupana!) drzim palce

ani-22

Dobry den ja mam podrazdeny pankreas a prvy den nemam take bolesti rada by som sa informovala co take pestre mam jest pripada mi ze jem stale to iste a uz mi to ani nechuti.a ci aj vy byvate tak unaveny?bojim sa ze v takomto stave tak skoro pracovat ani nebudem

kikimorisko27

dobry den, pan RNGchcemsa spytat na befungin,ci je dobre ho brat pri zapale pankreasu, zaujima ma vas nazor, velmi pekne dakujem

irena492@aze

ja mam problemi stale uz 20 rokov ne pijem alkohol ani ne uzivam nikotin cigaret a stale drzim dietu amilazi mam stejne rovnake furt mam visoke ale zacala som uzivat probiofix a citim sa lepsie