Boľavý pankreas - čo mám jesť?

lea

Ja som sa minuly rok priotravila morskymi plodmi pri prvej navsteve u snubencovych rodicov. doteraz to charakterizuje moj vztah s jeho mamou :-) ale vazne, mala som problemy tri stvrte roka. akupunkturistka zistila, ze najviac trpel pankreas. prejavovalo sa to tym, ze som sa vzdy o 5 rano zobudila na bolest brucha - to je cas, kedy najviac pracuje pankreas. postupne mi to same preslo, ale amylazy som mala v krvi zvysene este 6 mesiacov potom. najvacsi rozdiel som citila, ked som jedla nieco z konzervy, predtym mi to vobec nerobilo problem, po spominanej intoxikacii som okamzite citila vselijake tie Ecka, co sa v konzervach vyskytuju

RNG

Na regeneraciu pankreasu(dolezite pre cukrovkarov) je gymnena sylvestris,alfa lipoicka kyselina a sylimarin.
Pomocne su selen, acetyl l carnitin, l-carnosine.

zuzana z kosic

Samantha, este nieco, nejest zemiaky, ryzu, kukuricu, ovsene vlocky, ziadne vlakniny, z ovocia len sladke ovocie, nic kysle, pankreas je zasada a zaludok kyselina, ak pankreas negunguje, mas malo zasady a vela kyseliny, skus coca-colu, je zasadita, ak mozes bez cukru a kofeinu.

zuzana z kosic

Samantha, ja sama som trpela zapalenym pakreasom 20 rokov. Po 20 rokoch, sa mi moj stav zhorsil tak, ze som po 3 mesiace som nemohla nic jest ina razny chlieb, mohol byt aj cerstvy a ohriaty, ziadne skroby, ryza a zemiaky, zelenina len varena, na bolest som brala algifen a homeopatika od Boiron, dostat ich kupit v kazdej lekarni, sa volaju Colocynthis a druhy vyrobok od Boiron sa vola Goldenseal. Pomozu ti znizit zapal pankreasu. Nakoniec mi pomohol chiropraktor, ktory mi rukami popravil chrbtove a krizove stavce, ktore ma sice vobec neboleli.Odvtedy ma presla bolest pankreasu. Povedal mi, ze pankreas som mala zapaleny, lebo nerv, ktory vychadza od miechy a napaja sa na pankreas bol zaseknuty medzi stavcami a pankreas vlastne odumieral, lebo nedostaval nervove impulzy od miechy. Odvtedy ma neboli v bruchu nic, neberiem algifen a jem co sa mi zachce. Vela stastia, Samantha.

xixa

samantha, mam taketo ochorenie v rodine, takze viem priblizne, co sa moze a co nemoze jest... nemozes tucne maso, ziaden tuk, sol, korenie, iba chude maso upravene na pare, zo zeleniny v podstate iba rajciny, salat, mrkev, z ovocia marhule bez supky a banany, jedla ochucovat iba vyvarom z drvenej racse,koprom, sladke nic, iba ak nejaky dzemik marhulovy, pecivo, napr. zemlu, babovku a tak iba den stare, ziadne cerstve, chlieb nie, iba biele rohliky... noo, este bezvajecne cestoviny.. to je pri akutnyhc zapaloch pankreasu, takze si zoebr z toho daco...