Syndróm nepokojných nôh

zlata

ved ani ja ale je to neprijemne ked si niekde na navsteve vsetci slusne sedia a mne nohy nadskakuju.ked si naposledy v nocnej sluzbe chcela kolegyna robit ciarky kolkokrat tymi nohami pohnem velmi rychlo ju to prestalo bavit.ale ma to aj vyhodu viem kedy bude prsat alebo snezit.

RNG

Ja som mal od mala tieto problemy. Kazdeho som s tom znervoznoval.Neposedny, tak tomu niekedy hovorili. Teraz su to "syndromy" hyperaktivny, restless legs atd a podla lekarov na to treba lieky....
Teraz na starost sa mi to ale zislo, mozem sa hrat "hopsa hopsa na koniku" s mojou vnuckou hodiny bez toho, aby si to niekto vsimnol.
Myslim si ze je v tom daco aj nervova predispozicia a potreba pohybu na zvysenie lymfatickeho toku. Ja na to osobne nehladim az tak negativne.

agina

Na mna ked to pride, musim nohy stale prekladat, krcit, sediet si na nich.Je to neprijemne hlavne v divadle, kine, autobuse.Pre tieto pripady nosim vzdy so sebou gel s pagastanom a ten mi naozaj pomaha.Ziaden Lioton 100 000...

zlata

v susednom rakusku vraj uz testuju nejake lieky som sa dozvedela od mojho internistu este pred par rokmi.ale nejak im to trva.ten pagastan a pevne nervy pomahaju aj mne ked ma v rodine upozornuju,, co furt tymi nohami trepes,,

evula

jeeejda, mne sa to tiez casto stava a ani som nevedela, ze to ma aj nazov a je to nejaky syndrom... stava sa mi to najma, ked som unavena a potom v posteli stale hybem s prstami na nohach a nedokazem to ovladnut...

only

Hm... ja to mám čoraz častejšie,posledné dva týždne nonstop.To sa tým pagaštanom asi budem musieť namazať celá,lebo mám zachvátené už aj ruky. Prechodím celé noci :-(

agina

Ano, ja to mavam tak raz za tri mesiace. Akonahle si nohy napatlem pagastanom konskym, spim ako babatko. Mavam to vtedy, ak sa mi cez den nohy vobec neunavia.Mam sedavu pracu.Velmi mi aj pomoze, ak si lahnem na brucho a manzel si mi sadne na nohy.