Max Factor - testovanie

Príspevok v téme: Max Factor - testovanie
liliiiinka

ma factor.. zamysleli ste sa niekedy nad tym, kolko zvierat pride o srst, oslepne alebo dokonca umrie len pre to aby ste si mohli kupit jeden takyto drahy vyrobok? viem, je to mozno ,,zivotne dolezita vec,, otestovat to..ale su ine sposoby ako testovat kozmetiku, a nie na zvieratach.. NEKUPUJTE MAX FACTOR!! CIH VYROBKY SU TESTOVANE NA ZVIERATKACH, KTORE SA NEMAJU AKO BRANIT!!

agina

Tak tak. Tie lesy, co su v Tatrach, to nie su povodne lesy.Su to clovekom umelo vysadene...povodne lesy tam boli zmiesane.Cize, ludia si za to mozu sami.Teraz maju aspon dovod a moznost tam vystavat zase nejake lunaparky....

malinka

To je ako pri ,,zachranovani" lesov, co na tom, ze si po potrebe utriem prdelku len 1 blockom toaletneho papiera, ked ten papier co si nekupim vdaka znizenej spotrebe, si kupi niekto iny? Lesy sa vyrubavaju dalej. A ked sa poriadne neutriem toaletnym pap., tak predsa nebudem chodit spinava, a vleziem do sprchy-co je zas neekologicke minanie vody! Co tym chcem povedat? Ze nemozno vsetkym vyhoviet!

Prave si chcem buduci tyzden od nich kupit make-up, a aj to spravim.

agina

Lilinka nie len Max Factor!!!! Skoro kazda takato kozmeticka znacka je testovana na zvieratach...sice vsade sa pise ze nie, ale certa stareho!!!! Kvoli vselijakym extremom ako je Sloboda zvierat a Greenpeace sa to vsade uvadza.

inspired

No a ktore dalsie kozmeticke firmy su take zakerne? ktore este testuje resp. ani netestuju kozmetiku na zvieratkach :(hmm?

RNG

Problem je, ze testuju skodlive veci pre ludi. Na polopriepustnu kozu cez ktoru sa kozmeticke komponenty mozu absorbovat davaju chemikalie skodlive pre vnutorne pouzitie.
Skusanie na zvieratach im ukaze aspon ciastocne, ci je ten produkt velmi jedovaty alebo len nebadane. Ked je nebadane, vypustia ho kludne na trh.
Preto je dnes tolko zamorenia v ludskych organizmoch z tolkych neprirodzenych latok. Teda nie len pesticidy a tazke kovy, ale aj kozmetika.
Lenze prislusny priemysel o tom nechce ani pocut...
V tom tkvie ten podla mna ovela vacsi precin nez zmrzacenie niekolkotisic zvierat rocne.
Zamorenie miliard ludi!
(Ja davam ludi na vyssie miesto napriek sucasnemu trendu zvanemu "humanizmus" omylom, lebo sa jedna o vstah k zvieratam, pricom naozajstny humanizmus, vstah k ludom sa kladie na druhe miesto. Nie v mojom slovniku, aj ked mam velmi rad zvieratka.)

miriam222

RNG, ale ved zvierata ten produkt nepotrebuju, tak preco by sa mal testovat na nich? Okrem toho zvierata reaguju na niektore chemikalie inak ako ludia, skodi im to co nam nie a dokaze ich zabit to, co je pre nas neskodne, tak potom ako moze byt take testovanie kvalitne? Su aj ine metody testovania ako na zvieratach a ludoch, testuju sa predsa aj v laboratoriach na roznych nezivych testovacich vzorkach, ktore sa viac podobaju ludskej kozi ako ta zvieracia. A ked sa na nich ukazu ako neskodne, preco by sa potom nemali testovat na skusobnych vzorkach ludi, ved ich k tomu nic nenuti aby to skusali, to je uz len take skusanie pro-forma, lebo aj tak sa predtym testovanim muselo zistit, ze je to neskodne, inak by to nemohli testovat na ludoch.

RNG

Ja som nie prave pobureny skodenim zvieratam pri pokusoch s chemikaliami max faktoru, ako tym, ze pouzivaju take zlozky do kozmetiky, ktore mozu poskodit zdravie ludi.
Keby pouzivali len neskodne a jedle zlozky, nemuseli by ich skusat na zvieratach, alebo aj keby, tak by im neublizili.
To plati jnielen na Max faktor, ale aj na vsetky kozmeticke firmy, cest vynimkam.
Aj na tie a najma na tie, ktore sa ani nezdrzuju robit pokusy na zvieratkach ale rovno vypustia neoskusany produkt na ludi!
Sice uchrania nevinne zvieratka......