Opuchnuté prsty na rukách

Príspevok v téme: Opuchnuté prsty na rukách
evika

Prosím o radu, čo to asi spôsobuje - taký týždeň, mi opúchajú prsty na rukách. Ráno po zobudení ma ukrutne bolia, kým si ich rozhýbem. Neviem dlaň ani poriadne otvoriť, ani zatvoriť. Trvá to takých dobrých 10 -20 minút, kým to povolí. Chystám sa k lekárke, ale momentálne má dovolenku.

saravivin

JOJO1966 ..-- prepac ak tto citas :/ ja to ma uz treti mesiac tak ako to opisujes :( uz som zufala naprv to bol ruky potom nohy po mesiaci opet ruky najprv to bol jeden prst potom uzj adruhy a uz aj tretui plus jeden na lavej ruke tiez :7 nezohnem .. a zrana bolia jak svina potom trosku lepsie ale stalòe zle :/ nevim co daal :/ nevda nic najst

Isa

Dobry den.
Poprosila by som o radu, som masérka a samozrejme najviac trpí chrbtica a ruky. U mňa je skôr problem s rukami a prstami. Ráno ich mavam mierne opuchnuté a brnia mi. Ak niekto vie nejaky dobry recept alebo kúpel na ruky. Poprosím o radu. Ďakujem.

Jaqueline

iginka a berieš tie atb? a ti to po atb neprejde šla by som za obvodnou a ona rozhodne či ísť na reumatológiu alebo nie. možno to bude len zápal pre ten tŕň a prejde ti to za pár dní

iginka

Dobrý deň,chcem poprosiť o radu. Pred mesiacom som si pichla do prostredníka ľavej ruky na záhrade nejaký tŕň. Všimla som si až na druhý deň, keď miesto vpichu už bolo zapálené-málinko zhnisané. Trň som vybrala, ranku vyčistila. Do druhého rána mi prst v mieste článku opuchol začervenel-uplne mimo vpichu-trň bol vpichnutý skoro pri nechte.Na chirurgii mi dali 2balenia antibiotík. Proti tetanu som bola očkovaná r. 2007.Prst má stále bolí,v mieste článku je opuchnutý a začervenalý.V mieste vpichu ani nebolí. Bolesť je sustredená pri článku smerom do dlane po prste.Podotýkam, že trvale užívam warfarín, takže som dosť obmedzená v užívaní bylín.Ďakujem.

ester111

Zdravím všetkých. Mám taký problém, že ja neviem,, či je to spôsobené niečím čo má niečo spoločné so zrážanlivosťou krvi, ale mám strašne veľké ruky (akoby opuchnuté) ale mám to v podstate celý život, no je mi to nepríjemné, keď sme niekde v spoločnosti a ľudia sa ma spýtajú, že prečo mám také veľké ruky. Dá sa s tým niečo robiť? Mám postavu akurát (ani tučná, ani chudá) no v hornej časti tela som takej mohutnejšej postavy, môže to byť tým? Pomohlo by mi cvičenie v posilňovni a možno tým pádom by sa mi aj zmenšili ruky ??? Ďakujem...

RNG

Puchnutie a bolesti v tele su casto z hromadenia kyseliny mocovej v tele. Plne prepuknute sa to nazyva dna, ale vela starsich ludi to ma len ciastocne, a to bezne nazyvaju "lamka"
Alkalizovanim tela sa to da odstranit, ja napr beriem pol lyzicky KHCO3(na Slovensku odkyslovac vin, Kalinat)skoro rano na prazdny zaludok v teplej vode alebo nesladenom caji(pol litra) a jem az o 3 hodiny neskor, musis pockat, kym sa ti v zaludku znovu vyrobia kyseliny, inac ti tam jedlo bude kvasit a hnit
Tepla voda zaroven preplachne zaludok a pomoze sa telu odmorit mocenim.
Je to dobry Japonsky zvyk, precistit si telo po dlhsom spanku a neaktivite.