Koenzym Q10

RNG

Ked si extra slaby, ledva vlecies nohy alebo mas fialove pery-to je neodskriepitelny priznak nedostatku energie.Teda kazdy den.

Inac rozborom krvi sa to da zistit, ale pochybujem, ze je na Slovensku labak na to vybaveny, ked v lekarskej praxi sa zatial o CQ10 nehovori bezne.
Aj v USA je to zatial"biela vrana"

RNG

Potravinove doplnky sa z pravidla mozu miesat v roznych kombinaciach medzi sebou.
Vynimku tvoria antimikrobialne a probiotika. Tie treba brat osobitne, aspon 3 hodiny od seba.

RNG

Koenzym je latka, ktoru vytvara telo. Brat ju, pokial ti telo normalne funguje je zbytocne.
Viaceri alternativni lekari tvrdia(hoci to neviem nijak zatial podporit statistickymi cislami) ze ked beries nieco, co telo vyraba, tak toho telo zacne vylucovat menej.Akoby "zlenivie"
Preto by som nebral doplnok CQ10 pokial nepotrebujem zvysit nizku hladinu v tele.

borek

pre RNG:Zabudol som sa opytat,ci koenzym Q 10 mozno uzivat pravidelne,cize aj niekolko mesiacov,alebo len 1 mesiac/tak pisu v navode/,ci to moze mat nejake nasledky.
A este,s akymi inymi pripravkami ho mozno miesat?Napr.s L-argininom?

RNG

Horcik, definitivne. Podobne sa sprava aj vapnik. Preto mineraly treba brat na vecer, ale CQ10 prave rano, aby si mal dost energie.
Mas divnu kombinaciu
Ja by som bral CQ10 s kokosovym olejom na ranajky, a pridal aspon 10 mg Bioperinu pre lepsiu absorbciu.

borek

pre RNG:Cim to je,ze ked beriem koenzym Q 10,tak ma berie velmi do spania?Znizuje tlak?Vzdy si potom musim dat kavu,aby som sa prebral.Alebo to moze byt tym horcikom,ktory je doplnkom ku koenzymu?Dakujem.

RNG

Este som zabudol dodat: mnohe prostriedky s velkou molekulou sa lepsie vstrebavaju spolu s vytazkom z cierneho korenia predavanym pod menom Bioperine(5-20 mg)
Napriklad CQ10, curcumin,chondroitin,gugul a ine.
Niektori vyrobcovia ho rovno pridavaju do zmesi.

RNG

Nemyslim ze je tu problem o spolahlivosti vyrobcov. Skor je to vec formu davky a podavania.
Formy su dve:praskova a rozpustena v olejoch. Rozpustena v olejoch je lepsie absorbovatelna(az 2.7 krat podla urcitych vyrobcov-testy)
Davky- ucinne su pre rozne pripady rozne Napriklad:
Na srdce klinicky ucinne davky boli v 200-400 mg praskoveho CQ10, na demenciu a Alzheimerovu chorobu az 600-1200 mg.
Podavanie je najlepsie na prazdny zaludok spolu s niecim tukovym, napr lyzicka kokosoveho oleja.