Mám príznaky tehotenstva, ale aj menzes

Príspevok v téme: Mám príznaky tehotenstva, ale aj menzes
mirka09090

Ahojte ludia, som rada, ze existuje takyto portal o ludoch. Mam otazku - s manzelom sa uz dlhsie snazime o dieta, mame nechraneny styk, skusame plodne a dokonca aj neplodne dni. Mam skoro vsetky priznaky tehotenstva, ale dostala som aj menzes - je to klsicky menzes, kuraat trosku slabsi - ale nie spinenie, proste menzes. Trva uz piaty den. Ale aj tak mam na Vas otazku - je tu niekto, kto mal pocas tehotenstva menzes? PROSIM NEPISTE VECI AKO - jedna znama mojej znamej a tak. Iba realne. A prosim neradte mi kupit si test alebo ist ku gynekologovi, mna zaujima len nazor, ci mozem byt v tom, pretoze prsia sa mi pred menzesom az moc zvacsili, semtam sa mi tocila hlava, bolelo ma od zaludku a tie chute.

lenulik:)

a nemozes byt prechladena??nemyslim ze to bude tehotenstvo...ak mas bolesti a spinenie mozno to bude tym ze si prechladena ale nemala by si byt tehotna..a urobil sa do teba?vies to je take nejednoznacne pytat sa ci mozes byt tehotna...to mozes byt hocikedy v mesiaci kazdemu sa inac prejavuje tehotenstvo..

m.bambulka

Caute prosim poradte niekto! menstruacia mi meskala 3 dni a predvcerom som dostala nieco ako menstruaciu..vlastne len take spinenie.. mozem byt tehotna? mala som nechraneny styk s partnerom tyzden pred menzesom.. okrem toho mam uz tyzden bolesti v podbrusku no a menzes nikde.. prosim napiste niekto co to moze byt!

lienka75

ahojte. je mozne ze som tehotna? je to zvlastne lebo uz dve deti mam takze viem ake to je....ale uz dva tyzdne mam pocit ze citim pohyby v brusku. Cca v polovici februara mi menzes tyzden meskal, ale potom som dostala ale trval len 3 dni. Odvtedy mam menzes pravidelne po 28 dnoch ale len 3 dni (predtym to bolo 5 dni)ale normalnu a dost silnu, nie len nejake spinenie...inac nemam zidne priznaky tehotenstva, ale pravdu povediac aj predchadzajuce dve tehotenstva som mala absolutne bez tazkosti, ale ten menzes mi nesedi....je mi dost blbe prist na gyndu ze ,,dobry den, citim neico ako pohyby.... Nemate niektora skusenosti s menstruaciou pocas tehotenstva? Dakujem.

ivik29

Dorby den chce sa opytat ci mozem byt tehotna ked som mala menzes a robila som si aj tehotenske testy a vysli negativne ale mam taky blby pocit ze asi som tehotna je to mozne

monicika

Ahoj emy
ja po pohl.styku hned som vedela ze som tehotna, neviem niejak som to citila, takisto ako cele tehotenstvo som vedela ze to bude dievcatko

monicika

Ahojte,som 4 mes.po porode, Prvy pohl.styk som mala mesiac po porode, nechraneny ale davali sme pozor.pocas tehotenstva som pribrala zo 48kg na75kg co je 27kg, cize moje brucho bolo vacsie viac nez dost.teraz by ma zaujimalo ci mozem mat brucho 4 mesiace po porode vacsie ako napr. mesiac po nom.niejak mi to brucho zacalo rast, citim akokeby pohyby,ale mala som uz aj menstruaciu.dost ma to znepokojuje nakolko beriem antikoncepciu.mal niekto s tym niejaku skusenost?nezijem v SR ale v zahranici a tu pokial dostanem termin k lekarovi aj porodim.
dakujem

nina555

ahojte chcela by som sa spyyat co to znamena ked mam menstruaciu a vypadavaju zo mna niekedy take tuhe ciastocky tmavocervenej farby??co to je????znamena to nieco??dakujem za radu....

pet

to isté ako pri normálnom tehotenstve.
------------------------------------------

tá bolesť je vtedy, keď nastane v dôsledku rastu embria k roztrhnutiu najčastejšie vajíčkovodu.

jaja

takže zjednodušene povedané- hlavné príznaky sú silná bolesť v mieste výskytu+ vynechanie menzesu, či oneskorenie?? a tehotenský test je pozitívny??

pet

13. MIMOMATERNICOVA GRAVIDITA

Mimomaternicová gravidita (graviditas extrauterina) vzniká nidovaním oplodneného vajíčka na inom mieste než v dutine maternice. Jej frekvencia je 0,5-1,0 % všetkých gravidít.
Podľa miesta nidácie rozoznávame:
Graviditas extrauteria ovarica (nidácia a vývoj plodneného vajíčka na ováriu)
Graviditas extrauterina tubaria (vo vajíčkovode)
Graviditas cervicalis (v krčku maternice)
Graviditas abdominalis (v brušnej dutine)
Miesto a spôsob nidácie rozhoduje o priebehu ektopickej gravidity. Približne 20-30% ektopických gravidít sa spontánne rezorbuje. Manifestujú sa oneskorenou menštruáciou.
Tubárna gravidita
Je najčastejšia forma mimomaternicovej gravidity. Ruptúra tuby sa prejavuje vznikom prudkej, náhlej bolesti na postihnutej strane, mdlobami, krv sa hromadí najprv v excavactio rectouterina, krvácanie pokračuje a krv sa dostáva voľne do brušnej dutiny (haemoperitoneum). Krv dráždi zakončenia nervus vagus v bránici a bolesť sa premieta do lopatky a pleca. Vyvíja sa obraz hemoragického šoku.
Ak u ženy v období zrelosti a plodnosti nastane po fáze vynechania menštruácie šokový stav z plného zdravia sprevádzaný jednostrannými bolesťami, anémiou, musí sa vždy myslieť na mimomaternicovú graviditu a okamžite ženu transportovať do nemocnice.
Nidácia v ampulárnom úseku vajíčkovodu končí obvykle tubárnym potratom (abortus tubarius). Má odlišné klinické príznaky ako ruptúra vajíčkovodu. Nie je to obraz náhleho hemoragického šoku. Dominujú intermitentné bolesti. Hematóm dráždi svalovinu vajíčkovodu, ktorý postupne vypudzuje oplodnené vajíčko cez ampuláme ústie do brušnej dutiny. Bolesti sa opakujú a stupňujú (tubárne koliky). Pri tubárnom potrate oplodnené vajíčko odumiera, decidua (tehotenský zmenená sliznica maternice) sa odlučuje a objavuje sa slabé nepravidelné krvácanie z maternice (spotting). Veľmi nepriaznivá je nidácia oplodneného vajíčka v intersticiálnej časti tuby. Táto forma sa môže manifestovať po prasknutí rohu maternice veľmi rýchle sa vyvíjajúcim hemoragickým šokom.
Tuboabdominálna gravidita
Ektopická gravidita je pokročilejšia. Plod a plodové obaly sa môžu postupne „porodiť" do brušnej dutiny. Vo vajíčkovode zostáva placenta, s ktorou je plod spojený pupočníkom. Vzácne sa celé plodové vajce vyvíja mimo vajíčkovod, v brušnej dutine (graviditas abdominalis). Plody z takejto gravidity sa len vzácne donosia, väčšinou odumierajú, sú malformované.
Diagnóza neporušenej mimomaternicovej gravidity nie je ľahká. Pri podozrení na túto diagnózu sa využívajú nasledovné diagnostické metódy: určenie hladiny beta-HCG v šere a moci, sonografía a laparoskopia.