JOGA alebo PILATES, alebo nieco podobne na chrbticu

Príspevok v téme: JOGA alebo PILATES, alebo nieco podobne na chrbticu
LaurinkaB

Ahojte

chcela som sa opytat, mam silne bolesti chrbta, najma bedrova a krcna chrbtica, chcela by som chodit na kvalitne cvicenia jogy v Bratislave. Vedel by mi niekto dat tip? najlepsie niekde v centre mesta alebo v petrzalke vo vecernych hodinach alebo cez vikendy. Naozaj mam zaujem, len najst dobreho cvicitela je vazne umenie :(

dakujem za vsetky tipy

perla8

Ahoj, myslím, že viem, o čom je tu reč... Tiež mám bolesti a nielen krčnej chrbtice, a čo sa mňa týka, tak určite viem, že veľký podiel na tom má psychika...cvičím aj jógu - spinálne cviky sú celkom fajn, ale teraz už som sa viac zorientovala na Pilates. Čo sa mňa týka, je to určite lepšie na chrbticu ako jóga...Ale jóga je zase výborná na uvoľnenie, takže asi kombinácia týchto dvoch cvičení je ideálna...A ešte jeden môj typ - nedávno som si kúpila fitloptu - dá sa na nej sedieť, cvičiť a aj relaxovať:-)a je to celkom zábavné:-)))( fitlopa.pomocky.sk )

lencok1

laurinka akurat idem pisat o sebe do temy zacali by ste chodit s niekym so silnou depresiou? mozes si precitat ak chces, piseme si tam svoje osudy

LaurinkaB

Lencok -

no keby som si nedala krcok maternice vybrat konizaciou, lekari ma postrasili, ze ak to nevyberiem teraz, vznikne z toho rakovina.. :( ze to ma rychly postup.. tiez nechapem tych lekarov..takto strasit :( takze som po konizacii, a zajtra si idem pre vysledky histologie z operacie.. snad to bude dobre a maternicu mi nezoberu :)) hej cesty osodu su nevyspytatelne, ale konstatujem, ze tento rok je pre mna najhorsi zo vsetkych...

Tebe sa co stalo?

lencok1

no ja ani nejdem pisat co vsetko mna postretlo, osudy ludi si nevyspytatelne! laurinka akoze ti hrozi rakovina...? to uz preco....:(

LaurinkaB

Lencok

presne ako by si mi z duse vravela... rozpad vztahu (myslela som ze my dvaja sme si sudeni), stahovanie z jeho bytu, dala som vypoved v praci, musela napisat diplomovku a urobit statnice, hladanie novej prace a nakoniec mi zistili ze mam HPV a hrozi mi rakovina :))) to by myslim porazilo aj kona.

lencok1

lausrinka mne tie bolesti zasli tak daleko ze sa liecim na depresiu, kazda dlhodoba bolest si vyberie svoju dan, nase telo potrebuje pohyb, natahovanie sa, prechadzky, spravne dychanie...uvidis ze ked budes pravidelne cvicit budes sa citit uzasne, upozornujem ze nacaiatku to nie je jednoduche, bude to trosku boliet, pretoze sa ti budu roztahovat napate svaly, ale trpezlivost a vytrvalost ruze prinasa, prajem vela stastia