Počítač

Príspevok v téme: Počítač
mhacker10

Prosím Vás potreboval by som od Vás poradiť. Mám 17 rokov a myslím si že mam nábeh na závislosť na počítač. Keď som doma nerobím nič iné len sedím pri PC. V škole som sa výrazne zhoršil, pretože len čo prídem domov sadnem si ku počítaču a som pri ňom pomaly až do večera. Neviem sa pomaly už od neho ani len odtrhnúť. Aj keď nemám žiadnu robotu na PC tak len tak u neho sedím a bezcieľne surfujem po internete. Hrať sa na ňom nehrám ale proste musím stále niečo na ňom robiť. A keď nemám PC tak idem hneď k televízií. Občas idem ešte zahrať futbal a previezť sa na bicykli ale väčšinou som len u toho PC. Prosím niekoho o radu, či sa to už blíži k závislosti a keď tak čo s tým robiť. Ďakujem

hlupučka 123

neporad mi niekto??? asi som hlupa ale neviem čo si mam vo worde zapnuť aby som po napisani mohla stlačit enter a aby mi nabehlo bodkovanie a na konci číslo.. dakujem

poliewoocka

Uz len to je uspech,ze si si to priznal;) si na dobrej ceste.Ak nepomoze sebazapieranie,uz len odbornik...drzim palce

depka

joj neboj sa, ja tiež nič iné nerobím len sedím pri PC a to do školy nechodím a ani nepracujem...Ale zase je pravda, že som silne depresívny človek...takže tak. Ale inak sa nepovažujem za závislú od PC, keď som niekde mimo tak mi vôbec nechýba:)

2 mhacker10

agina ti napisala dobru radu. alebo by ti pomohlo keby si si cas presne rozlozil na cinnosti. napriklad vies, ze o 3-tej hodine poobede uz budes urcite doma zo skoly, tak si povedz, ze sa ides najest, a trosku si oddychnut- mozes sa ist niekam pobicyklovat na pol hodinku az hodinu a potom sa od tej 4-tej venuj skole. aspon 2 hodiny. potom mozes ist zas na chvilu von s kamaratmi na nejaky cas no a potom, ked uz budes mat vsetky povinnosti splnene a vyuzijes ten cas aj inak ako sedenim za PC, tak potom si dopraj tu hodinu, dve surfovania po nete. toto je len priklad, urob ako chces. najlepsie spravis, ked si to napises na papier a budes striedat dusevnu aktivitu s fyzickou. a hlavne to treba dodrziavat. :)

agina

Treba si stanovit presnu hodinu, od kedy do kedy mozes sediet za pocitacom. Napr. od 18-19. Nastav si budik na 19 hodinu, daj si ho k pocitacu a jakmile ti zazvoni, okamzite ho vypinaj.A venuj sa svojim zalubam a pripravam do skoly....