Jej depresia znicila nas nadherny vztah...

Príspevok v téme: Jej depresia znicila nas nadherny vztah...
romantik

Priatelka trpi na pp, ukludnovala sa prejedanim, cize z anorekticky sa vyvinula bulimicka. Depresie na seba nenechali dlho cakat. Velmi sme sa milovali a priatelka sa natolko bala(bezdovodne), ze ju opustim alebo prestanem milovat, az ma napokon po najtazsom zachvate opustila tym njakrutejsim stylom (vycitky, nadavky)... Opakujem bez najmensieho podnetu z mojej strany...
Neskutocne ju milujem, ale ona ma uz asi nenavidi, neviem co mam robit...

depka

laurinkaB...veľmi nám dokážeš ubližovať týmito slovami. Je samozrejmé, že niekto kto s tým nemá skúsenosti tak to nevie pochopiť, tak si skúste aspoň pozrieť tieto stránky
www.psychoterapia-sk.sk
www.psychoterapia-sk.sk
www.psychoterapia-sk.sk

romantik

Urcite to nebolo normalne 8x sa udobrovat, ale poznam ju, je slaba aby bojovala. Ked bola v poriadku, isla ma zjest od lasky, ale ked ju to chyti, chce skoncit. Vravela, ze nezvlada vztah a aj skolu, a ze chce aby som bol stastny a boji sa, ze bude takato az dokonca, ze pri nej to stastie nenajdem. Vzdy som jej na to povedal, ze mi na nej zalezi, a ze citim jej lasku, ked je v pohode... Naplanovali sme si uz vsetko, dokonca som jej pre 2 tyzdnami musel slubit, ze ju nikdy neopustim, co som samozrejme spravil a o 4 dni prislo: "Nelubim ta, nenavidim tvoju povahu..."

depka

romantik...neprečítala som si ostatné príspevky, pretože mi to nedalo a musela som hneď na to reagovať. Podľa všetkého trpí okrem PPP aj najsilnejším stupňom depresie. Nepísal si nič o tom, že či sa lieči alebo nie. Ale môžem ti prisahať, že ťa nekonečne MILUJE. Musíš byť trpezlivý a nenechať sa stiahnúť tam kde je ona. Napísala som že ti to môžem odprisahať, pretože pri depresívnych ľuďoch je to normálne a závisí od stavu a stupňa depresie. Ja mám tú najsilnejšiu, liečim sa a zlepšuje sa to, aspoň dúfam. Tiež som to spravila mnohokrát môjmu miláčikovi a vždy mi to odpustil i keď ho to žralo, lebo nevedel pochopiť myslenie depresívneho. Nevedel pochopiť že ako ho môžem milovať keď mu dokážem tak hnusne vynadať a vyčítať mu aj nos medzi očami...proste to vzdal, nezvládol to a opustil ma...Ale ja môžem s istotou povedať, že ho nekonečne milujem a aj budem, a v podstate asi spravil aj dobre že odišiel, lebo možno by som mu ublížila ešte viac, i keď neviem či sa dá ešte viac ublížiť.
Ona ťa miluje, stav depresívneho záchvatu je veľmi hnusný a vtedy si ani poriadne neuvedomujeme čo robíme, až potom keď sa ukľudníme tak to nekonečne ľutujeme. Ani si nevieš predstaviť ako veľmi! Ver mi, miluje ťa! Skús ju pochopiť a pomôcť jej, ona tvoju pomoc veľmi potrebuje a v srdiečku ťa o ňu prosí...

LaurinkaB

Fuha, tak to neviem... asi by so na Tvojom mieste navstivila psychologa, skus sa mu zdoverit, mozno Ti povie, ze to ta malo byt, ze je cas hladat si niekoho lepsieho, kto pri Tebe bude stat a podporovat Ta a nie len brat a brat a zametat s Tvojimi citmi. Nechapem, ze sa niekto dokaze rozist 8 krat, z jej podnetu a Ty za nou vzdy dobehnes.. dobre 1 rozist z blbosti a potom sa dat dokopy pochopim, ale 8x?? Co nemas ziadne sebavedomie? Tazko sa mi na to pise, lebo nepoznam Teba ani ju, ale ako nestranny clovek, si podla mna pre nu stratil cenu, lebo si s Tebou robi co chce.

Ale moze to byt len jej volanie o pomoc, tiez... neviem

romantik

Studuje zubarinu na Karlovke a aj ja studujem v Prahe, panicke zachvaty, ze skolu nikdu nedostuduje, ze skonci niekde ako predavacka sa objavovali najmenej 2x mesacne. Vzdy som jej bol oporou a snazil sa jej pomoct, ved napokon mi aj povedala, ze bezo mna by v Prahe uz davno skoncila, ze ma potrebuje, ze som proste uzasny... jej dva spustace zachvatov su skola a nas vztah, ale tomu druhemu nerozumiem. Davam jej neuveritelne vela lasky, kvoli depresiam sa somnou rozisla uz asi osemkrat a vzdy som to bol ja, co som za nou prisiel a dal vsetko doporiadku. Tym, ze som za nas vztah tak bojoval som si ju ziskal...
Ale sa bala, ze by som ju prestal milovat, tak ma zacala a aj jej rodicia obvinovat, ze za jej stavy mozem ja, ale ona si vsetko vykonstruovala vo svojej hlave pocas depresie... Ponukol som jej pomoc, odmietla a teraz sa jej ani nemozem ozvat, lebo nechce, myslim ze pre nu uz neexistujem. Nechapem ako to niekto moze takto kruto ukoncit, po tolkej obete... Nespravodlivost!

LaurinkaB

Myslim si ze Tvoja priatelka Ta potrebuje. Neviem ako Vas rozchod prebiehal, ale tiez mam kamaratku s 5 rocnou PP, a viem, ze priatela vtedy potrebovala, aby stal pri nej. Myslim si ze Tvoja priatelka potrebuje, aby si stal pri nej, urcite by na svoje zachvaty nechcela byt sama...
Drzim Ti palce, skus sa jej ozvat, ze by si jej rad pomohol..

Inak klobuk dolu, myslela som si, ze vacsina chlapov by zenu opustila pri takomto zachvate.