Kawasakyho syndróm

ludka323

Moja 9roč.dcérka prekonala kawasaki,asi pred 1rokom.Začalo to vysokými horučkami a na pravej strane na krku mala uzlinu velku,ako slepačie vajce.horučky trvali asi 4mesiace,medzitým jej to napadlo sliznice ,v nošteku,ustach a v očkách mala samé zapálené rany,na nožičkách sa jej vytvorili krčové žily,ručičky ju svrbeli a šupali sa ,so srdiečka mala výpotok,nestačilo prekonala 2krát zápal pluc a infekčný zápal klbov-artritídu,trvalo to asi 5mesiacov bolestí,strachu a dalších 5mesiacov chodenia po vyšetreniach a nemocniciach.Dakujem detts.imun. Mudr.Bílik s Trenčína,ktorý,ako prvý zareagoval,že to je vážne a poslal moju dcérku do Banskej Bystrice do R.nemocnice,kde som spoznala skvelých ludí,ktorý prejavili velký záujem nám pomoct aj ked už to bolo v podstate za nami,urobili jej všetky možné vyšetrenia,zistili,že trpí autoimunitou,má yersíniu-morový bacil,trpí nadmernou unavou,zadýchava sa stále je sledovaná u odborných lekárov každé 3mesiace,musí si dávat pozor na prechladnutie,zátaž na srdce .Má stále velké čierne kruhy pod očami,na ktoré som skoro zabudla,bolo to a občas ešte aj je tažké,ale,ked vidíte v nemocnicich tolko vážne chorých ludí,poviete si,že dakujete,že to nebolo horšie,hovorí sa,čo nezabije,to posilní a je to pravda,ludia bohužial až tažkých chvílach zistia,aký je ten život krehký a vzácny a treba si ho chránit a netreba podcenit ani prechladnutie.

gabika25

O Kawasakiho syndrome som takisto nepocula do doby, pokial to nedostala moja dcerka.Nebol to normalny priebeh a preto to bolo velmi kritické.Začalo jej náhle zlyhavať sriečko a prestavali fungovať obličky.Bohužial,i lekari v istej nemocnici tyzden nevedeli co ma za chorobu az sme museli vyziadat prevoz.mala všetky priznaky:zapal lymf.uzlín,červeny jazyk,vyrazky pod bruškom,zápal očných spojiviek,ošupali sa jej cele ručičky a vyrastali nove nechty, ale najvačší problem bolo srdiečko.Sedimentaciu mala 138 a vysoke CRP(zapal v krvi)178.To su najčastejšie príznaky.vďaka lekarom Trenčianskej a Bratislavskej nemocnici je dnes zázrakom zdravá.

cheril33

Kawasakiho choroba táto choroba bola prvýkrát zistená na začiatku 60 rokov v Japonsku. Objavuje sa to u detí do 5 rokov a tvrdí sa o nej, že ju spôsobuje infekcia, hoci dodnes nebol objavený jej zdroj. Choroba sa prejavuje horúčkou, opuchnutím lymfatických uzlín a napáda kožu a sliznicu. Vo výnimočných prípadoch sa po prekonaní Kawasakiho choroby rozvinie u detí srdcové ochorenie. Ak chcete vedieť viac aké sú príuňznaky, komplikácie kedy treba ísť k lekárovi a aké sú vyhliadky môžem Vám ich opísať