Menštruačné bolesti - puberta

mufka

ahojte mám 14 rokov no 15 už klopee na dvere. minulý rok v auguste som to dostala no ale trvalo to asi len dva dni a velmi slabe. už rok sa nič nedeje.. je to v poriadku?

RNG

Sklony na niektore hormonalne problemy mozu byt zdedene, ale na to je yam(divoky mexicky) olej z pupalky a boraka a damiana, aby sa hormonalne hladiny prirodzene upravili.

RNG

Cysty sa nededia, dieta chudobna na jod a enzymi sa ale dedi z generacie na generaciu.Z toho su nahromadene v tele nepotrebne latky, ktore potom tvoria napln cyst a inych nefunkcnych vaziv.

3martina3

inak bolesti mozu sposobovat aj cysty na vajecnikoch. Bola si s tym za mudr.? u mna je to bohuzial zdedene po maminke a po starej mame

3martina3

ahoj lubka, presne viem o com hovoris, mam menzes od 12 rokov a asi az dvakrat sa mi stalo, ze to bolo uplne bez bolesti. Taktiez som vyskusala vsetky mozne babske lieky, cviky, jogu atd. Bohuzial, nic tie bolesti neodstranilo. Teraz mam 22, uz dva mesiace som na HAK a uvidim, ci sa to aspon trosku zmierni. Mne osobne aspon malinko pomohlo termofor, ked nemas, tak si nalej horucu vodu do flase a priloz na brusko, nechtikovy caj a dva ibalginy...a nejako som tie dve az tri hodiny prezila a potom od unavy a vycerpania zaspala. Ma s stastie, ze to mavas v noci, mna to zvyklo chytit aj v skole - a to bola ina sranda, brrr...Tak vela stastia a daj vediet, ci si si daco na zmiernenie nasla.

flower

na menstruacne bolesti je vela vhodnych rad;) aj ja mavam velke bolesti, najma v prve dni, ale stale skusam a skusam vsetky mozne rady a hladam, ktore mi budu najviac vyhovovat. takze: bolest treba upravit spravnou zivotospravou (obmedzit mastne, tucne, vyprazane jedla, sladkosti, cigarety, alkohol, kofein - podporuje bolest, treba do jedalnicka zaradit vela zeleniny, ovocia, celozrnneho peciva, ovsenych, sojovych vyrobkov), niektorym pomoze vela pohybu - uvolnuju svaly, idealnym riesenim su brusne tance, vyrazne pomahaju zenam s menstruacnymi bolestami alebo takyto cvik: lahni si na chrbat, pokrc nohy v kolenach a zdvihni sa do mostika, dalsiu vyraznu ulavu prinasa horuci kupel, hlavne prilozenie horuceho termoforu na podbrusie, pre mna je zasa idealne pit bylinkove caje, ale nie len v priebehu menstruacie, ale uz zopar tyzdnov dopredu, najlepsie caje su obsahujuce natrznik husi, myši chvost, hluchavku bielu, alchemilku, nechtik, je ich dost. ak bolest naozaj neprechadza, tak je dobre dat si tabletku, panadol femina alebo ine, popripade kvapky. niektori si zasa pochvaluju antikoncepciu, ktora vyriesila ich vecne trapenie. ale najlepsie pomaha spanok. treba sa zabalit do teplej deky, vziat horuci caj a poriadne sa z bolesti vyspinkat;)