Hysterektomia...?

modrooká

Mojej kamarátke v septembri budu tri roky,ked robili hysterektomiu.Vybrali jej všetko.Teraz má 48 rokov.Po operácii sa skusila hormony,dala sa nahovoriť.No,len chvílku ich brala,prestala.Neznášala to,necítila sa dobre.Radsej si vybrala inu cestu.Trápi sa tiež ale vydrží.Máva návaly tepla,tlak jej skáče,no to už mala od 37 rokov.Na to berie lieky,nie vždy pomôžu.Ked je vyštresovaná,tak nie.Robí v zdravotníctve.Na biochémii,takže stretáva sa výsledkami pacientiek po operácii.Stále hovorieva že hormony viac v živote nie,vtedy to mala ešte hroznejšie.Z prírodných skusila Mabelle ale tiež nemohla tlak aj pulz do poriadku dať.Hysterektomiu si zvolila sama.Už tak sa trápila,každu chvilu menzes mala,silný.Lieky brala,lekár hovoril že ešte rok dva aby vydržala.Robili jej kyretáž,nepomohlo.To krvácanie bolo dlhé,silné.Takto už sa nedalo fungovať.Aj v robote každu chvilu na záchod utekala.Po operácii sa teší aspon z toho že nekrváca,ostatné že volajak zvládne.

Timinka

Sylvi20 tak ti prajem skoré uzdravenie. Ja by som tiež váhala s tou hormonálnou liečbou kvôli vedľajším účinkom. A zobrali ti aj vaječníky? Lebo ak ti ich ponechali, tak vtedy nie je potrebná hormonálna liečba. A ako ťa operovali? Vaginálnou cestou al. ti rezali bruško?

hormon

No ja som mala jeden čas gynekologičku ktorej robili hysterektomiu.Predstavte si ani ona nechcela hormonálnu liečbu.

silvi20

Ahojte baby, ja som bola operovana 20.04.2009, teda som po hysterektomii, mozem povedat, ze v nemocnici som bola 7 dni, samozrejme pod uplnou anestezou, vsetko je ok, este sa to zvnutra hoji, je to trochu citlive ale da sa to, nie je to nic hrozne. Ak je potrebne a to len naznak o hysterektomii, nevahajte, necakajte na to, ked uz bude neskoro, odbornik vie, co je pre vas to naj. Ja som mala znameho a jasne ze mi poradil dobre - ja som mala velmi silne krvacanie a miom v maternici vo velkosti 14cm. Ked som sa ho pytala na to, co teraz po hysterektomii povedal mi jednoduchu vetu: "je to vsetko vo vasom mysleni, vo vasej hlave co a ako bude" jednoducho je mnoho zien, ktore su po hysterektomii a ziju bez akejkolvek hormonalnej liecby, on ju neodporuca vobec. Organizmus sa proste musi prisposobit a na nas je, ako mu pomôzeme, samozrejme niektore zeny ktore maju popri tom aj ine zdravotne problemy mozu mat inu reakciu. Jednoducho baby netreba cakat da sa s tym zit a to je to, co vlastne musime a to hlavne ak mame rodinu. Ten moj lekar, ktory mi velmi pomohol aj po psychickej stranke je primar gynekologie. Mam 46 rokov.caute

kejt

Čaute, baby ja idem na hysterektomiu 12.5 2009. Mala som zlé výsledky po konizácii. Včasný invazívny skvamocelulárny karcinóm na krčku. To mi odobrali pri konizácii.Zmenila som gynekológa, teraz chodím ku onkogynekológovi. Keby mi pred rokom spravili konizáciu, nemusela by som podstúpiť hysterektomiu. Teraz si nadávam sama sebe, že som už dávno nešla preč od neho. Lekár mi povedal, že vaječníky mi ponechajú. Mám 43 rokov. Neviem, aké problémy budú potom. Ja viem, že toto netreba odkladať a čím skôr, tým lepšie. Asi sa mi uť v kanáliku krčka maternice začali robiť zmeny, ja som to hneď hovorila lekárom, že či by nebolo lepšie zvoliť radikálne riešenie a odstrániť tú maternicu. Žena je potom ušetrená s tých opakovaných cytolog. vyšetrení a stáleho čakania na výsledky. Len sa bojím, či nedostanem potom rakovinu prsníka. Mama totiž na ňu zomrela. Bola som teraz na mamografii a našťastie výsledky boli v poriadku.

vieraf

RNG prosim ta o radu som po uplnej hysterektomii mam 36 rokov lekari mi odporucaju antikoncepciu alebo hormonalnu supstitucnu liecbu ale strasne sa bojim neziducich ucinkov hlavne rakoviny prsnika

RNG

Muc, hormony treba cely cas, a ked poklesavaju , telo rapidne starne.
Takze stimulacia vyssich hladin hormonov, najma toho, ktoreho je v tele najviac(90%) a o ktorom sa vlastne vobec nehovori(DHEA) a z ktoreho si telo tvori dalsie hormony, je sucast "omladzovania", alebo spravnejsie povedane spomalenia starnutia.
To sa samozrejme prejavi aj na tele, aj na dusevnych pochodoch.
Ja veru yam beriem obcas, hoci som chlap a obvykle si muzi myslia, ze nepotrebuju hormonalne polotovary. Ale meranim urovne roznych hormonov v tele, ktore reguluju hromadu procesov, vcitane regeneracie, pri starnuti ich hladina prudko klesa a telo spomaluje a regeneracia a imunita s tym spolu.
Ja teda nechcem este prudko starnut.

muc

wild yam davkovanie mas o 3 prispevky nizsie. dlzka uzivania je podla potreby pri zdravotnych problemoch. moze sa v kuse uzivat aj niekolko rokov (reprodukcny vek az klimakterium), ale samozrejme logicky v takej sedemdesiatke uz nie je ho treba ;)