Obnovenie črevnej mikroflory.

Príspevok v téme: Obnovenie črevnej mikroflory.
IvanBA

Pri obnovovaní črevnej mikrofloryužívam doplnky výživy pri žalud. a črevných ťažkostiach. Vie niekto poradiť konkretne akej strave sa vtedy vyhýbať - mimo korenín - a čo zvýšiť - jogurty, syry ...? Niekde som aj čítal,že niektore druhy stravy sa maju jesť až po nejakom čase po zjedení doplnku.Neviem to násť

Dada1109

Mne gastračka nasadila dietu kde vynechavam vyprážané jedlá, korenisté jedlá, presolené jedlá, citrusové plody, kravské mlieko a vyrobky z neho a sladkosti... môžem ovocie, zeleninu, chudé časti mäsa pripravované len na prírodno, vajcia, vývary, ryby, zemiaky a pečivo mam povolene len špaldove max 1x denne

petulienka12

mjanik neviem ako o niečom takomto môžeš byť presvedčený. Zrejme si nikdy takýto problém nemal. Dostať sa z takéhoto problému ako je narušená črevná mikroflóra nie je vôbec jednoduché, je to beh na dlhú trať, ale stojí za to.

MataG

klaudusinka určite choď na vyšetrenie, lebo tých dôvodov môže byť veľa, od žlčníkových kameňov, rôznych zápalov až po intoleranciu na niektoré jedlo. Tak aspoň zistíš čo je vo veci a ľahšie sa rozhodneš ako ďalej postupovať, niekedy je riešenie veľmi jednoduché, ale až keď vieš kde je príčina.

Dienda

hilda poviem ti k tomu toľko - mnohí si narúšame trávenie, žalúdok a ani o tom nevieme. Často je problémom práve životný štýl aký v dnešnej dobe vedieme a myslíme si ako dobre robíme svojmu telu a pritom si len ubližujeme mnohokrát. Nehovorím, že vždy, ale častokrát si samy zabíjame v žalúdku tie prospešné baktérie ktoré držia v norme celú tú črevnú mikroflóru

hildahil

radinus ale ako zistiť, kde je ten problém a aký je ten problém vôbec? Myslíš že jedlo môže takéto problémy spôsobovať alebo môže za tým byť niečo čo by človek ani len nejako nečakal?

radinus022

v prvom rade nerob to že budeš jesť len raz za deň, nerobí to dobrotu telu, v druhom rade by ma veľmi zaujímalo, či si to už nejako riešila aj prostredníctvom lekárov, je možné že ti nejaká zložka v potravinách vadí, takže ju bude treba vysadiť, ale problém môže byť aj vážnejší bohužiaľ :/

klaudusinka

- ahojky - potrebujem poradiť
- viem že téma je síce staršia, ale posledný rok, už to je síce aj viac ako rok ma skľučujú problémy, ktorých sa neviem nejako zbaviť - skoro po každom jedle sa u mňa do pol hodiny, hodiny dostavia kŕče, pomerne dlho trvá kým odoznejú a je mi to nepríjemné. Mnohokrát sa najem len raz za deň pretože tie kŕče nemám chuť zažívať :( Máte s niečím podobným skúsenosti? Ako ste to riešili?

katarína

potrebovala by som pomôcť..Môj priateľ má veľké problémy so žalúdkom ,napríklad : nemôže jesť jogurty ,piť mlieko a vôbec jest určité potraviny no vzdy sa objavi niečo nové ,kde sa objavia znovu príznaky ,inak ma hned v stolici krv a veľke žaludočne krče.Vyšetrenia mu nič nezistili,neviete čo by mu mohlo pomôcť? dakujem