Bolest brucha

Príspevok v téme: Bolest brucha
majka s.

V noci som sa zobudila na intenzivnu bolest celeho brucha. Myslela som, ze to prejde, lebo sa mi viac krat stalo, ze som dostala krc do brucha. Po hodine zhruba som asi len tak tak zaspala a rano ma bolelo brucho len na lavej strane. Moze to byt z hub, ktore som zjedla vcera na veceru? Alebo nieco ine? Tie bolesti boli strasne. Najprv som si myslela, ze ci nebudem mat nieco s travenim a tak som isla na gastroenterologiu. Tam mi lekar spravil XXX vysetreni, ale vsetko dopadlo dobre - az na ultrazvuk (na ultrazvuku bol cely pankreas zahaleny plynmi a ostatne organy v bruchu boli v poriadku). Lekar na gastroenterologii mi povedal, ze je vsetko OK a ked chcem, ze mam stale nafuknute brucho (uz vyse roka), tak nech si dam nejaku dietu. On mi dal jednu dietu (ktoru dava kazdemu pacientovi, ako som sa dozvedela) a moja obvodna lekarka mi nasadila druhu, ktora vylucovala tu prvu. Tak uz som z toho chora. Alebo to bude nieco gynekologicke? Uz fakt neviem :o(. Lebo nikdy som take bolesti nedostala.

RNG

Spytajte sa gastoenterologa, ake ma byt spravne PH v zaludku(miera kyslosti) a iste vam nebude vediet odpovedat. Takze sam nevie, ake je spravne, zialbohu..
A farmaceuticky priemysel ma hromadu patentovanych medicin "proti kyselinam". ktore ked zacnes brat, musis ich brat stale. Ked kyseliny zneutralizujes a pocit paly prejde, telo zacne vytvarat nove o to rychlejsie a si spat, kde si zacal.A musis brat dalsie lieky.
Ked ale zoberes "Beta pumpu"=prilosec, nexium a podobne drahe patentovane lieky, tak ti to zastavi funkciu vylucovania kyselin skoro uplne, ziadna pala, ale mizerne travenie, podvyziva a nasledujuce oslabenie tela a osteoporoza.
Zialbohu, toto vie len zopar alternativnych lekarov, co robili v tom vyskum a ostatok zdravotneho priemyslu o tom nechce pocut, poskodilo by to financne zaujmy farmaceutickeho priemyslu a ludia by boli zdravsi, teda mensia navstevnost lekarov a zmensena potreba inych liekov(dobre travenie je zaklad zdravia).

majka s.

ale to napr., ze mam nedostatok amlo kyselin by mi nezistil gastroenterolog z vysetrenia? robil mi endoskopiu zaludka, rektoskopiu a ultrazvuk.

RNG

Nafuknute brucho =malo kyselin. Kvasenie moze nastat v bruchu len ked je tam amlo kyselin
Pozri na podobne temy
Doplnky:BetainHCl, kysly vytazok z repy/cvikle.

lakurka

ja by som sla asi niekde inde na vysetrenie, lebo ti lekari co ta vysetrovali ojoj... nech ti poriadne zistia, co ti je...drz sa!