prvy krat

jajkafr

klojdi
od 18-tky máš nárok raz za rok na preventívnu prehliadku... ak nemáš problém a chceš si byť istá, že si v poriadku stačí ak pôjdeš prvýkrát v 18-tke na preventívku ak máš nejaký problém tak aj skôr... to či žena alebo muž je už na tebe... každý lekár je iný zisti si od kamarátok, známych ku komu chodia a ako sú s ním spokojné a na základe toho si vyber... to či pôjdeš oholená alebo nie je na tebe lekár na to nepozerá, ráno si daj sprchu a môžeš ísť... je lepšie ak ideš v sukni u niektorých lekárov sa prezlieka pri sestričke tak aby si nemusela chodiť s holým zadkom pred všetkými :)

klojdi

dobry den chela by som sa opitat kedy by som mala ist prvy krat ku gynekologovi? mam ist ku zene alebo k muzovi? a ked tam pojdem mam sa oholit alebo nie? dakujem vopred

akinom007

lucinkaaa566/ pokial nemas problemy nevadi, to a je na tebe ako ti zalezi na tvojom zdravi a ci si chces byt ista ze si ok atd. Chod v 18 koli prevencii, teda pokial dovtedy nebudes mat problemy

akinom007

Nie je to vobec nic hrozne! Prvy krat som bola ked som mala 19-nast, sla som koli problemom. Bola som tam s kamoskou, mama o nicom nevedela. Na prvy krat som si vybrala zenu a kedze v nasom meste zianda zena gyn.nerobila, najblissie 20km od nas tak som sla tam.
Ked som bola ny vasetreni uz som panna nebola, takze ma vysetrovali cez posvu.
Najskor som sa s gynekologickou rozpravala zapisala si potrebne udaje od mojej karty ktoru mi zakladala+ sa spytala ake mam probelmy. Potom som sa sla vyzliect a vysadla som na "kozu" vysetrenie NEBOLELO, trvalo cca 5 minut. Najskor mi dala dnu tie zrkadla a pozrela akymsi mikroskopom, potom vopchala dnu dva prsty a prehmatala brucho +s pravila vyter( ta palcika na yvter vyzerala ako lesk na pery :) a troska to akoby scuclo vzorku zvnutra:), potom mi vysetrila prehmatom este prsia, povedala co je vo veci a vypisala recept. A objednala ma uprostred cyklu na cytologiu a odber krvi kedze som chcela Hak. Dufam ze som ti to popisala dost podrobne na to aby si mala ako-taku predstavu. Neboj sa! Pre mna to je uplne obycajne vysetrenie, ani nemozem povedat ze by bolo neprijemne, praveze vobec. Skor sa bojim vysledkov kedze mavam vacsinou zle:(

bašika

ja chodim ku tej Kollarikovej, a chodim do skoly uplne inde a zobrala ma,, takze hento je nejaka blbost.. s tym ze ta nezobrala.. a dalsia vec ja som bola prvy krat na prehliadke, bola som z nej vyklepana a z ambulancie som vychadzala s usmevom na perach, nic to nie je.. netreba sa bat.. uprimne som sa tam dost vela nasmiala.:)) a este k tomu priatelovi co nevydrzi dlho.. skuste sa najprv pohrat a potom dat sex.. na druhy krat to bude trvat tak dlho ze nebudes vladat ty..:)

jajkafr

larousse
neboj sa nemáš sa čoho ja som bola u gynekologičky prvýkrát keď som mala 14 musela som a prežila som to... vyšetrenie je nepríjemné, ale dá sa to vydržať nebolí to...

snehuliak

lenka2583 - ahoj, prosim Ta mohla by si mi napisat na aku skolu chodis, ked Ta gynekologicka nezobrala? Dakujem

hviezdicka

pekny den chcem sa opytat priatel pri milovani dlho nevydrzi a hned to pride na neho co by mal spravit alebo ja co by som mala spravit aby to vydrzal dlhsie.... dakujem