Vysoká hodnota ALT, AST a GMT

Príspevok v téme: Vysoká hodnota ALT, AST a GMT
venuša

Ahojte! Ak ste tu niekto doma v pečenových ochoreniach, prosím Vas poradte mi, som velmi vystrašená a zúfalá!Moja sestra má 18 rokov a teraz jej z odberu krvi zistili že má vysoké hodnoty pečene, alebo neviem ako sa to presne hovorí. Presne neviem, ale ALT nad 4, AST a GMT okolo 3. Viem že zvýšenie týchto hodnôt vedie k hepatitíde, a preto sa o ňu hrozne bojím. Ak viete niekto, či sú tieto hodnoty príliš vysoké, a aké to je vážne, prosím pomožte. Dakujem!

bubiiiq

dobry den, prvy krat v zivote som si dal marihuanu,a bol som za to v nemocnicy,bo som sa zlakol co sa mi moze, stat,,a nic mi z nej nebolo,ale nasli mi nieco ine, mam AST- 1,11 ALT- 3,11 GMT- 0,86, zajtra idem na gastro,,neviem ako sa to bvola, hadicka do ust a odstipnu mi zo sliznice,natesty, , hovoria ze to moze byt hepatitida c alebo aj mononukleoza,,ale nevedia presne. bojim sa co to moze byt, ah, aeste ktomu pred asi cc 2 rokmi mi povedali ze mam alergie, nie velku ale mam asi 2+ na muku zemiaky mlieko krkvu a tak,a mal som brat dietu,ale nebral som, moze to byt z toho? alebo aj nieco ine? prosim poradte . dakujem amimochodm mam 16 rokov

Rybananana

Vy niektorý tu uvádzate niektorý také hodnoty výsledkov!?keby ste mali také ako ja pred 8-mi rokmi tak neviem čo by ste hovorili/AST-4.14,ALT-5.25,GMT-5.53,ALP-11.1,AMSúS-0.33/chcela by som odborníkov názor Dakujem

karioll

daddy113
to znamena,ze jej nepracuje dobre pecen,vysvetlenie je velmi dlhe,na google
to mas vsetko vysvetlene po lopate,aj uzivanie antibiotik sposobuje docasne zhorsenie vysledkov

daddy113

AHOJTE PROSIM VAS JA SOM PROSILA PRED CHVILOU O RADU PRE MOJU MAMINU ZE MA ZVYSENE TESTY ALT,AST,GMT,ALP, KEBY MI NIEKTO VEDEL POPISAT CO TO VLASTNE KONTAKTUJTE MA FORMOU E-MAILU DAKUJEM VAM VSETKYM

daddy113

Dobry den prosim vas o radu.Moja mamina uzivala silne antibiotika AUGMENTIN..Isla na kontrolu a doktor jej urobil testy a ma dost zvysene testy? ALT,AST,GMT,A ALP prosim vas co to znamena tie skratky mam o nu strasny strach poradte mi

RNG

nova, bran sa aktivne, necakaj kym ti to "telo samo vybojuje", lebo ti poskodi pecen!
Pripajam z temy herpes, ako sa branit proti virusom, vcitane EBV, ktory sposobuje mono.
Zvysovanie imunity zvnutra robi ovela viac proti vsetkym viralnym, vcitane herpesov, ktore mame temer vsetci v tele permanentne, nez vsetky mastickovania a specialne ozarovania zvonku. Virusy su v celom tele a objavia sa naplno, ked je telo oslabene. A nesposobuju len opar, ako sa mnohi naivne nazdavaju, ale aj poskodzovanie nervov(bolesti, depresie...), poskodzovanie sliznic(zapaly...)poskodzovanie zaludocnej sliznice,oci, pankreasu, pecene atd, su aj jednou z pricin tzv. autoimunnych chorob(v spojeni casto s bakteriami a mykoplazmami)
Takze znova zdoraznujem, zvysujte si viralnu imunitu a kazdy by mal brat aspon selen, zinok a obcas probiotika, ti co maju viac problemov tj castejsie sa opakujuce prejavy(opar, pasovy opar,genitalny herpes,
bolesti z roznych zapalov atd) si mozu vybrat s nasledujucich zoradenych
zhruba podla ucinnosti: Zinok, selen ,Lactobacilus Bulgaricus
aloe vera(dlhodobo brane zvysi imunitu voci nielen virusom ale aj inym), l-lysin, vitamin C vo vacsich davkach, echinacea, baza, astragalus, GSE, oreganovy olej,collostrum, lapacho, extrakt z olivovych listov a velmi ucinny chaparal(larrea tridentata). Su aj ine silne zname ako betulin a huba chaga, ale zatial su prakticky nepristupne, lebo ich vyroba a rozsirovanie sa znacne blokuje.
Su to alkoholicky vytazok z brezovej kory a parazitna huba rastuca na breze.

A nezabudni na pecen regenerujuci a detoxifikujuci protokol dr Berksona. Bez neho sa pecen regeneruje prilis pomaly a zatial je telo oslabene-zamorene a mozes dostat hromady chorob kvoli tomu

n0wa

ahoj, moze ist kludne aj o ine, mne dnes diagnostikovali mononukleozu ( pecenove virusove ochorenie ) a moje hodnoty GMT 8.5, ALT 5.29, ALP 6.12..takze tamtie asi nebudu az take strasne, kazdopadne normalne to asi nebude :)

RNG

Na steatozu pecene je vyborny kalcium D glukarat.
Pomaha aj branie lecitinu(cisty granulat, 1-2 krat do tyzdna 1 polievkova lyzica, zavarit do polievok alebo omaciek.)

venuša

Už ju odvtedy vyšetrili na všeličo. Tak už sa vie, že čo má za problém. Má stukovatenie (steatóza) pečene. Tak teraz sa lieči liekmi akaždý mesiac chodí na krv pre kontrolu výsledkov. Valika mi odporučila dobré veci. :)