Vysoká hodnota ALT, AST a GMT

Príspevok v téme: Vysoká hodnota ALT, AST a GMT
venuša

Ahojte! Ak ste tu niekto doma v pečenových ochoreniach, prosím Vas poradte mi, som velmi vystrašená a zúfalá!Moja sestra má 18 rokov a teraz jej z odberu krvi zistili že má vysoké hodnoty pečene, alebo neviem ako sa to presne hovorí. Presne neviem, ale ALT nad 4, AST a GMT okolo 3. Viem že zvýšenie týchto hodnôt vedie k hepatitíde, a preto sa o ňu hrozne bojím. Ak viete niekto, či sú tieto hodnoty príliš vysoké, a aké to je vážne, prosím pomožte. Dakujem!

2 venusa

vies ja nie som lekar a nemam s tym skusenost, ozval som sa lebo aj ja som mal zvysene hodnoty, ale nie v takej miere. treba sa fakt zaujimat a hladat pricinu preco to tak je. cim skor tym lepsie. aj na nete sa daju zohnat nejake informacie, napriklad www.primar.sk alebo www.gastroenterolog.com drzim palce nech to nie je nieco vazne.....

venuša

No neviem, na kúpalisku jej bolo zle, kvoli tomu išla k lekarovi, brali jej krv a vo výsledkoch sme to videli s mamou, že áno, dovolené max je 0,75 a ona má nie 4, pred chvilou som sa pomýlila, ale nad 3, ale aj to je dosť. Drogy nebrala, ani nepichala, ale stýkala sa stakými. Aj piercingy si sama prepichuje, vlastne dierky. Preto sa o ňu bojím.

2 venusa

mne tiez vysli vysoke hodnoty na pecenove testy, vtedy mi doktorka poradila aby som uzival B-komplex Forte. Mne vysla hodnota ALT 0,84 a podla toho co tu vidim norma je 0,00 - 0,75. Takze ak ma hodnotu ALT nad 4, tak to bude asi nieco vaznejsie. treba sa zaujimat.