Zelený jačmeň pre zdravie

Príspevok v téme: Zelený jačmeň pre zdravie
Alternativa

Mladé jačmenné lístky podporujú optimálne fungovanie tela, pomáhajú telu, aby sa liečilo samo.
Obsah jednotlivých zložiek v mladých jačmenných lístkoch :
obsahujú 25x viac draslíka ako pšenica, ďalej 37x viac vápnika, viac ako 2-násobok horčíka, 5x viac železa a významné množstvo manganu a zinku. Nemenej významné je, že lístky obnovujú acido-alkalickú rovnováhu v tele.
Majú vysoký obsah vitamínov C, E, B1, B2, B3, B6, betakaroténu, biotínu, kyseliny listovej a pantoténovej, cholínu - príbuzného vitamínu B. Obsahujú viac ako 20 enzýmov nevyhnutných pre zdravý život. Majú vysoký obsah bielkovín. Obsahujú zložky likvidujúce voľné radikály a nevyhnutné na spracovanie mastných kyselín, veľa vlákniny, atď. Obsahujú veľa chlorofylu, ktorý je cenený pre protizápalové, dezinfekčné a deodoračné vlastnosti.
ÚČINKY :
·na spomalenie bunkového starnutia
.pri nadváhe. Nedochádza k okamžitému zníženiu hmotnosti, ale posilňuje sa funkcia štítnej žľazy, ktorá produkuje hormóny podnecujúce spaľovanie tukov, enzýmy na spaľovanie tukov
·proti zápche
·na zlepšenie krvného obrazu
·ako prevencia proti ukladaniu cholesterolu
·prevencia rakovinových ochorení
·prevencia obehových a srdcovocievnych chorôb, porúch pečene
.proti vnútorným i vonkajším zápalom
.zmierňuje artrózy, atď.

AK MA NIEKTO SKUSENOST S DLHODOBYM UZIVANIM ZELENEHO JACMENA, DAJ NAM VEDIET :D

marlenka21

dnes som si kupila zeleny jacmen za 262sk skusim ho uzivat mesiac a potom vam poviem ci je to pravda alebo somarina

blabla

to: divimsa
"je to medzinarodne uznavany odbornik" - cha cha cha
pan Buk. je uznavany akurat tak od Bratislavy po Markizu!

vodnikzeleny

ja som ho pil rok, mne osobne nepomohol, bolo mi z neho zle od zaludka a potom mi lekarka povedala ze je to preto, lebo uz z neho skoro nemam kyselinu, mal som jej predtym aj tak malo a toto mi to este zhorsilo. ked som ho vysadil, bolesti do mesiaca presli. ale ine reakcie som nevidel, ani sa mi neodstranili ziadne zdravotne problemy. asi je to fakt len jedlo a nie pre kazdeho. skoda tych prachov co som do toho vrazil.

divimsa

nevychadzam z udivu ake rozporuplne stanoviska sa tu prezentuju. niekto si napise, ze robi bukovskemu na just, ale ved on kasle na to, co si kto robi so svojim telom, takze ublizovat mozeme akurat tak sebe a nie jemu. dalsi napise, ze bukovsky sa riadi ziskami, dalsi zase ze jacmen a chlorella, to je len o ziskoch atd. bukovsky nemusi byt prave sympaticky clovek, to beriem, ale je to medzinarodne uznavany odbornik v oblasti vyzivy. rada by som mala take vedomosti ako on. aj ked pozerat sa na neho v telke tiez nevydrzim, pretoze sa sprava velmi povysenecky. ale jeho znalosti si vazim. ked on tvrdi, ze jacmen a chlorella su zbytocne vyhodene peniaze, verim tomu. uz aj preto, ze podobnych vyprazdnovacov penazeniek tu uz bolo dost. spomenuta herbalife, golden yuka, aloe vera a pod. ako mozu ludia stale este verit bachorkam o tom, ze jedna jedina doplnkova potrava ich zbavi vsetkych neduhov! na dovercivosti ludi ini bohatnu. vsetci ti, ktori uz dva roky pisu a kecaju o uzasnom jacmeni si financne naramne pomohli. a este sa tvaria, ze robia dobru vec, lebo zarabaju na tom, ze pomahaju inym. v skutocnosti zarabaju na ludskej naivite. Stanovisko RNG. v tomto pripade je absolutne optimalne. suhlasim s nim. a v tom sa zhoduje aj s bukovskym.

RNG

zazracnica, to iste sa tyka tej "nizkej " ceny 1200 200 mg tabletiek chlorelly.
To je dokopy 240 gramov, tj stvrt kila za vyse 1800 korun!!!
Predsa sa jedna o potravinu, aj ked je velmi koncentrovana. Predsa sa pestuje v bazenoch a dostavaju tam tony mesacne na hektar!

erik ryban

reagujem na prispevok ohladne toho ze kazdy sa tu chce len "nabalit". cena zeleneho jacmena zavisi od toho ci prasok je z celej rastliny alebo ci je to len VYSUSENA vytlacena STAVA z listkov. to sa odrazi potom na pomere susenia. pochopte ze ak vysusite 5kg celej rastliny dostanete 1kg prasku, a je to ohodne lacnejsie, pretoze sa tam susi cela rastlina aj s listami so vsetkym. ale ak vysusite len vytlacenu stavu, kde su tieto mineralne latky vsetky koncentrovane, dostanete uplne inu kvalitu, v tomto pripade 24kg ziveho sa vysusi na 1kg prasku! nemyslite ze je to rozdiel, ktory sa MUSI odzrkadlit aj na cene??? takze pozor na to co kupujete! rozpisane aj na www.zelenyzivot.com, aj na www.ryban.sk . co sa tyka toho nabalenia: dotycny pan/pani skuste si zalozit spolocnost a zacat s tym pracovat, dovazat, vyrabat a potom este len uvidite ako to vsetko funguje a som zvedavy ake ceny budete mat, potom mi poslite cennik... pekny den.