Bedrové klby, vypadávanie vlasov...

RNG

Tehotensto orabuje zenu o hromadu mineralov, hlavne ked si ioch aktivne pocas tehotenstva nedoplnuje.
Ale nikdy nie je neskoro, doplnky pomahaju navratit povodny stav rychlejsie, nez len potraviny.
Su doplnky na kosti, na slachy atd.
Netreba "starnut" predcasne.

andulka

Ak máš nejaké podozrenie /okrem padania vlasov napr. aj zvýšenú teplotu aj rýchle chudnutie alebo priberanie/, treba sa pýtať na endokrinológiu. Tam zistia, či je hladina hormónov v norme. Po pôrode je totiž telo matky úplne "zblbnuté". Mne sa napr. po pôrode začali tvoriť autoprotilátky /systémové ochorenie/, takže mám problémy s kĺbami /migrujúca bolesť/, tiež mám zvýšenú teplotu, a neviem už, čo so sebou. Tiež čakám na výsledky krvi z Martina - ešte 2 týždne. Počas 2. tehotenstva som začala mávať epileptické záchvaty. Teraz už viem, že systémové ochorenie napáda aj centrálnu nervovú sústavu. Márne sme všetci rozmýšľali, prečo v tehotenstve. Teraz po troch rokoch sme už múdrejší. Myslím si, že veľa žien má problémy po pôrode so štítnou žľazou a s kĺbami. Nakoniec ....je riadna fuška bábätko vynosiť a porodiť, no nie? A teraz mi "moje bábätko" povie, že som "debilka". Dávajte si na seba pozor, hlavne po zdravotnej stránke. Andulka

m janík

po tehotenstve často padajú vlasy-posilniť obličky a padanie prestane-akupunktúra.Bedrový klb v mladom veku,ide dobre liečiť akupunktúrou,ak máš kde.

bejka

Ahojte. Tak ja už som mala tretí porod, prvé dva bez problémov, ale teraz, všetko začalo po porode... Neni to nič hrozné, možno aj vekom mám 41. A trvá to už dva roky... Takže mám ísť na vyšetrenie? V najbližšej dobe idem na odber krvi, pretože niekto v rodine sa nakazil Hepatitídov C, tak idem preventívne či náhodou.. stačia takéto testy? Zistia aj prípadnu "vadu" štítnej žlazy?

andulka

Môže to mať niečo spoločné s hormonálnou zmenou /vlasy/. A čo sa týka kĺbov, tieto sa počas tehotenstva rozťahujú. Teraz sa postupne sťahujú naspäť a postava sa opäť "tvaruje". Ja som mala takéto problémy aj po druhom pôrode. Ja ti len prajem, aby to nebolo niečo vážnejšie, lebo mne sa toho po druhom pôrode nahromadilo až- až. Ak by ti to neprestávalo, choď ku doktorke a daj si vyšetriť krv /prípadne štítnu žľazu/. Môžeš mi napísať aj na e-mail. Andulka

mia

Aj mna bolievaju bedrove klby, ta bolest je dost neprijemna, tehotna som este nebola, mam 29 rokov a zacinam byt z toho pekne nervozna! Tak to akoze toto je ta staroba?! :-( Poradte niekto, co s tym...