Zápach nôh u mužov

mira

Trávenia živočíšnych potravín neprebieha v organizme bez zbytkov. Vedľajšími produktami sú okrem kys. močovej aj fenol, mrtvolné jedy, mastné kyseliny. V tráviacich orgánoch pokračuje rozkladný proces, ktorý začal samotným zabitím. Hnitie prebieha za činnosti mikroorganizmov, ktoré potrebujú aj jednoduchý cukor.
Takže hlavná príčina : mäso a cukor.

inkognito

AKo sa najrychlejsie a njucinnejsie zbavit zapachu noh?
lebo teraz uz zacina byt vonku velmi teplo a bude to urcite este horsie.

RNG

Zapach noh je zriedkavo zo samotnych vyluckov obvykle je to produkt hnitia tj vysledok cinnosti bakterii, kvasnych kultur a plesni. Umyvanim sa odstranuju zdroje hnijucixh latok(zbytky koze, pot a rozne vylucky) ale neadresuje sa bakterialna mikrobialna cinnost na nich. Tu musime adresovat antimikrobialnymi prostriedkami, ako GSE a oreganovy olej.
Material obuvi tak isto moze hnit a treba ho tak isto susit(pasivna ochrana) alebo aplikovat tie iste antimikrobialne latky na ne.

inkognito

Ked sa mi nepotia nohy tak mi ani nesmrdia nie?
Lebo ked sa mi potili nohy tak mi strasne smrdeli ale teraz sa mi nepotia a newiem ci mi stale smrdia a je to blbe sa pytat niekoho ci mi smrdia nohy.
Mne sa uz nepotia nohy v skole lebo nosim vzdusne papuce a je to omnoho lepsie nez nosit nejake kecky v ktorych noha nedycha.
Ale barkedy ked som niekde v restike tak tam sa mi moc pota co s tym mam robit?
Potom nechcem k nikomju chodit na nastevu lebo sa bojim ze mi smrdia nohy

mira

Telo vylučuje prebytky rôznymi cestami, jednou z nich sú aj plynné zložky, ktoré vnímame ako zápach. Vylučujú sa prebytky, vedľajšie produkty trávenia bielkovín, ktoré sa netrávia bez zbytku. Ak si dospelý a nepracuješ ťažko fyzicky, môžeš ich množstvo znížiť, hlavne tých živočíšnych.

milco

Pomohla by kvalitná detoxikácia organizmu,lymfodrenáž DK piť denne čistú vodu namiesto piva,jesť menej a kvalitne ...

bara

tak tak, suhlasim so vsetkym co tu bolo povedane (napisane) a este by som dodala, ze puder nie je tiez na zahodenie...pred tym ako si das ponozky a obujes sa, posypes trochu pudru- hlavne medzi prstami na nohach...