Prvýkrát u gynekológa

bambulo7

ahoj no to ako to bude vyzerat zalezi na tom ci si este panna alebo nie.V prvom rade si lekar vytvori kartu v ktorej bude zaznamenavat vysledky vysetreni a porozprava sa s tebou, ci beries nejake lieky, ci mas nejake zdravotne problemy alebo ci su v rodine, kedy si dostala prvy krat menzes atd....No a ked vsetko bude vediet pride na rad vysetrenie. Ak si este panna a lekar sa ta to nahodou neopytal (ale rozhodne by to mala byt jeho prva otazka adresovana tebe!!)povedz mu to.V tom pripade vysetrenie bude prebiehat cez konecnik teda malo by.Ak si uz pannou neni tak vysetrenie prebehne pomocou tzv.kacice to je take naradie pomocou ktoreho ta roztiahne aby ti mohol zobrat stery z krcku maternice, tie ti zobere pomocou vaticky namotanej na spajdli, ked ich zobere kacicu povoli a vyberie ju z teba no a potom pouzije prsty, tie do teba vsunie a pomacka ti brusko.Ja mam gynekologa, ktory ma v ordinacii aj sono tak hned mi ho aj spravil a to prebehne tak ze do teba vsunie taku trubicku, môj gynekolog na nu navlecie kondom a pozoruje vajecniky a maternicu ci nemas cistu alebo ci je vsetko tak ako ma byt no a potom sa vysetrenie skonci...Niektori este zvyknu ohmatat prsia ci neni podozrenie na rakovinu prsnikov lebo je to dost rozsirene...A potom pekne s usmevom domov a o 2tyzdne volat o vysledky...Tak takto by malo vyzerat standardne gynekologicke vysetrenie.Je to uplne normalne vysetrenie ako ked ides s chripkou k obvodnej lekarke, viem ze ked tam este nikto nebol berie to trosku inak ale hambenie sa a odkladanie to na inokedy nema vyznam lebo predsa len ide o zdravie a to je najdôlezitejsie!!!! Takze baby nevaaahajte, tatnite sa a CHODTE ;-) good luck

kikulka

baby nebláznite....1.x u gynekológa je v pohode,mne to ani nejak nedošlo,mala som rifle,ani ne sukňu a bolo to zo začiatku také trapné,ale doktor ked neni dilino,tak to tiež chápe,ked si tam 1.x,fakt sa nebojte....a aj gynekologické oddelenie som 2 týždne prežila a bolo to uplne v pohode a tí doktori jakí sexoši=)...vážne žiadne strachy

majka s.

hej presne, ak ratam tu detsku gynekologicku, tak pojdem 2. krat :o). ale ju neratam, lebo nemam tusaka, co sa dialo vtedy.

majka s.

ja som u gynekologicky uz bola, ale este u detskej, ked ma tam poslali z nemocnice (a potom sup na nemocnicne oddelenie :o). zabudla som, ze co to vlastne bolo (omamena liekmi som asi bola, infuziami a tak...). ale teraz som sa rozhodla ist ku svojmu gynekologovi po 1. krat. pisem, ze ku svojmu - hehe? no uz som si ho vybrala, tak ho volam, ze je to moj :o). bola som rozhodnuta ist sa dnes zapisat alebo objednat (a zaroven som moju mamu chcela zapisat na ortopediu, ktora je hned vedla gynekologie). ked som prechadzala okolo gynekologie, tak som tam nazrela len z chodby a zbadala som toho lekara. a vtedy ma premohol taky ani nie blby, skor trapny pocit. namiesto toho, aby som isla, opytala sa, ci berie nove pacientky a tak..., som len presla okolo tych dveri co najrychlejsie :o). neviem, co so mnou bolo. ale zrazu, ked som rozmyslala cestou domov, ze sa vyzleciem celkom pred gynekologom (alebo gynekologickou... mas to jedno - len chlapi su citlivejsi vraj), tak ma premohol ten spominany trapny pocit. a pritom sa toho tu na fore uz tolko popisalo, ze co vysetrenie obsahuje, gynekologicka v casopise nabadala mlade dievcata, aby isli na preventivnu prehliadku co najskor (aj 1. krat) a zobrali si len karticku poistenca, kamoska hovorila, ze to dohromady nic nie je... ale ja neviem. viem, ze raz tak ci tak budem musiet ist na gynekologiu. a viete, co si neviem este predstavit? ze ak budem mat napr. nejaky gynekologicky problem, ktory si bude vyzadovat hospitalizaciu, tak ako prezijem tie dni na gynekologickom oddeleni v nemocnici... jezkove huslicky. ale asi pojdem na buduci tyzden. chcem to mat z krku (i ked to hovorim, ale ci sa dokopem do ambulancie, to neviem... ale musim uz ist, lebo nechcem cez skolu meskat) a koniec koncov, vraj 1. krat je to najhorsie a niektore zeny hovoria, ze neskor sa citia u gynekologa ako doma :o). tak drzte mi palce a aj ja drzim velmi palceky vam :o).

uuuuuuuuu

ahoj.aj ja chystam...nuz vsak vsade sa o tom pise ze co tam bude,takze to vies asi aj sama.ja som si vybrala gynekologicku.nie chlapa,lebo by som sa necitila dobre ale to je vec nazoru.objednaj sa, umy sa, oblec si suknu najlepsie a chod. a skratka nechaj to plynut.nech uz ti robia co chcu,je to pre tvoje dobro.tu chvilu to vydrzis.najlepsi bude potom ten pocit ze uz to mas za sebou a si zdrava.tak drzim moc palce a dufam ze aj ja dobre dopadnem...